Cena kursu na prawo jazdy kat.B

W dzisiejszych czasach człowiek bez prawa jazdy i własnego samochodu jest jak bez ręki. Najliczniejszą grupą, która najchętniej zapisuje się na kurs prawa jazdy są osoby, które skończyły upragnione 18 lat i właśnie w ten sposób chcą uczcić swoje wejście w dorosłe życie. Czy zrobienie „prawka” jest drogie? Od czego zależy całkowity koszt kursu? Zapoznaj się z dalszą częścią artykułu i dowiedz się ile kosztuje kurs na prawo jazdy kategorii B!

Ile kosztuje zrobienie prawa jazdy?

Jeszcze zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego ośrodka szkoleniowego przyszłych kierowców w pierwszej kolejności zastanawiamy się ile tak naprawdę wyniesie nas zrobienie prawa jazdy. Otóż nie jest to mały wydatek ale jednorazowy pod warunkiem, że zdasz egzaminy za pierwszym razem. Wiedza oraz doświadczenie jakie zdobędziesz zostanie z Tobą na długie lata a i wykonywanie codziennych obowiązków stanie się o wiele łatwiejsze niż do tej pory. Mając własny samochód zapomnisz o tłoku w autobusie czy spóźnionym metrze, zawsze i wszędzie będziesz na czas.

Kurs na prawo jazdy kategorii B, czyli samochody osobowe cieszy się dużą popularnością, ośrodki oraz szkoły nauki jazdy dosłownie pękają w szwach od ilości kursantów. W dzisiejszych czasach każdy chce być niezależny a posiadanie własnego samochodu w pewnym sensie taką niezależność gwarantuje.
Zatem ile kosztuje kurs na prawo jazdy kategorii B? Otóż cena waha się w granicach 1200-1600 zł i różnić się będzie w zależności od wybranego ośrodka szkoleniowego oraz kilku innych czynników.

Cena kursu na prawo jazdy kat.B

Czynniki wpływające na cenę kursu na prawo jazdy

Tak jak już wspominaliśmy całkowity koszt kursu na prawo jazdy uzależniony będzie od kilku czynników. Pierwszym z nich jest wybór szkoły nauki jazdy oraz miasta w jakim są zlokalizowane. Im większe jest miasto a ośrodek bardziej popularny tym cena będzie wyższa. Zdecydowanie mniej zapłacą osoby mieszkające w mniejszych miastach.
Kolejny wydatek związany z kursem na prawa jazdy to badania lekarskie jakie należy wykonać jeszcze przed jego rozpoczęciem. Do tego dochodzi cena za przystąpienie do egzaminów – teoretycznego i praktycznego, fotografie do prawa jazdy oraz koszty wydania samego dokumentu, całość jednak nie powinna przekroczyć 500 zł.

Uwaga! Koszt egzaminu teoretycznego wynosi 22 zł a praktycznego 112 zł, taka stawka obowiązuje w całej Polsce i niezależna jest od miejsca zamieszkania. W przypadku kiedy kursant nie zaliczy za pierwszym razem, któregoś z egzaminów to podejmując każdą kolejna próbę zobowiązany będzie do uiszczenia odpowiedniej sumy opłaty. Do egzaminów, zarówno teoretycznego jak i praktycznego można podchodzić wielokrotnie.

Kto zapłaci mniej?

Szkoły jazdy robią co mogą aby przekonać do siebie potencjalnych kursantów. Z atrakcyjnych zniżek zazwyczaj mogą skorzystać uczniowie oraz studenci a także osoby, które postanowiły jednocześnie zdawać więcej niż jedną kategorię. Odwiedź strony internetowe ośrodków szkoleniowych znajdujących się w Twoim mieście i sprawdź, z której z ofert warto byłoby skorzystać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOznaczenie opon
Następny artykułAkcyza od samochodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here