Kosmetyka samochodowa

Co zrobić w sytuacji kiedy nasze autko nie wygląda już tak dobrze jak zaraz po zakupie? Karoseria jest w opłakanym stanie a tapicerka brudna i zniszczona? Słyszałeś o kosmetyce samochodowej? Auto Detailing jest jednym ze sposobów na odświeżenie wyglądu auta bez potrzeby inwestowania większej sumy pieniędzy. Na czym polega auto detailing? Jakie są koszty związane z poszczególnymi usługami? Odpowiedź na te pytania znajdują się w dalszej części artykułu.

Auto detailing – dla kogo?

Z usług auto detailingu mogą a raczej powinni Ci kierowcy, których samochody potrzebują delikatnego odświeżenia wyglądu zewnętrznego. Oczywiste jest, że wraz z upływem lat karoseria nie lśni tak jak na początku, jest zabrudzona, odbarwiona, porysowana, przetarta itp. Na szczęście w dzisiejszych czasach przywrócenie jej dawnego wyglądu to nie problem.
Od kilku lat na polskim rynku prężnie rozwijają firmy zajmujące się kosmetyką samochodową. Oferują one m.in. usługę woskowania, wypełniania wgłębień, prostowania karoserii, usuwania rys itp.
Specjaliści zadbają także o szyby poprzez usuniecie przyschniętych liści oraz owadów, dokładnie oczyszczą komorę wlewu benzyny, zajmą się czyszczeniem tapicerki a także innych elementów znajdujących się wewnątrz auta, które wymagają odświeżenia.
Cel „auto detailingu” jest jeden – poprawa wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego Twoich czterech kółek.

Z usług kosmetyki samochodowej powinny także skorzystać te osoby, które planują sprzedać swoje obecne auto. Wszyscy wiemy, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze a za zadbany i czysty samochód potencjalny kupiec z chęcią zapłaci więcej. Wydając niewiele możesz zyskać bardzo dużo!

Kosmetyka samochodowa
Kosmetyka samochodowa – krok po kroku

Zastanawiasz się jak wygląda to w praktyce? Jeżeli postanowiłeś skorzystać z usług auto detailingu to musisz wiedzieć, że na samym początku specjaliści przystąpią do dokładnego umycia oraz oczyszczenia karoserii Twojego samochodu w celu usunięcia brudu, kurzu, pyłu itp. W tym celu stosowane są specjalistyczne preparaty, które oprócz tego, że mają być skuteczne to jednocześnie delikatne, tak by powierzchnia nie została w żaden sposób uszkodzona.
Następnie zajmą się czyszczeniem szyb, zawieszenia, uszczelek, kół, felg itp

Kolejny krok to maskowanie defektów, czyli usuwanie wgłębień oraz zarysowań, likwidowanie odprysków itp, Wszystko tak naprawdę zależy od problemu z jakim się zgłosisz – fachowcy z pewności Ci pomogą!
Kiedy wszystkie wady zostaną już zlikwidowane przychodzi pora na czyszczenie oraz odświeżanie wnętrza samochodu. Ostatni krok to przywrócenie karoserii dawnego wyglądu – polerowanie, woskowanie i nabłyszczanie, dzięki wykonaniu tych czynności Twoje auto będzie lśniło tak jak samochody z najlepszych salonów.
Co do kosztów, to cena skorzystania z usług kosmetyki samochodowej jest ściśle powiązana z wykonaną przez fachowców pracą, dlatego też zachęcamy Cię do zapoznania się z indywidualnym cennikiem firm oferujących usługi auto detailingu w Twoim mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here