Silnik TFSI - opinie

Jesteś fanem motoryzacji? Interesuje Cię wszystko co związane jest z samochodami a zwłaszcza to co kryje się pod ich maską? W dzisiejszym artykule poruszymy temat silników TFSI, które nie cieszą się zbyt wielką sympatią posiadaczy aut. Dlaczego? Odpowiedź poznasz już za chwilę.

TFSI – tak czy nie?

Może na początku skupimy się na samym pojęciu silników TFSI. Otóż są to silniki benzynowe, dostępne na rynku motoryzacyjnym już od dobrych kilkunastu lat. Niestety ale ten rodzaj silników nie cieszy się zbyt dużą sympatią, każdy kto miał z nimi bliski kontakt, potwierdza, że jest to silnik nie warty swojej ceny.
Opinie na temat silnika TFSI są jednogłośne – jest to jeden z najgorszych silników benzynowych. Dlaczego? Chodzi tutaj oczywiście o wydajność, silniki TFSI słyną z tego, że przy małym przebiegu potrafią zużyć znaczną część oleju napędowego.
Dlatego też jeżeli dopiero stoisz przed wyborem silnika do swojego auta, pamiętaj aby dokładnie przemyśleć swoją decyzję!

W jakich autach spotkać można silniki TFSI?

Chcesz wiedzieć jakie samochody skrywają pod swoją maską silniki typu TFSI? W większości są to auta z grupy VAG, czyli m.in. Volkswagen, Audi, Seat, Skoda. O tych samochodach chyba nie trzeba wiele mówić, innowacyjne modele, najlepsze osiągi, małe zużycie paliwa – właśnie za te cechy pokochały je miliony osób na całym świecie ale pomimo tych zalet mają one swoje wady. Silniki wyżej wymienionych marek samochodowych zaliczane są do grupy silników najczęściej ulegających awariom i naprawianym.

Silnik TFSI kodowany znakiem:
– CDH znajdziesz w samochodach Seat Exeo, Audi A4 oraz Audi A5;
– CDN, CAD, CAE znajdziesz w samochodach Seat Exeo, Audi A4, Audi A5, Audi A4L oraz Audi Q5;
– CCZ, CAW znajdziesz w samochodach Skoda Octavia, Skoda Superb, Audi A3 TT, Seat Altea, Seat Leon, Seat Alhambra, Volkswagen Golf, Volkswagen Passat, Volkswagen Jetta, Volkswagen Eos, Volkswagen New Beetle, Volkswagen Bora, Volkswagen Scirocco oraz Volkswagen Tiguan.

Silnik TFSI - opinie
Wady silnika TFSI

Posiadacze aut wyposażonych w ten rodzaj silników na pewno wiedzą lub domyślają się o jakich wadach za chwileczkę wspomnimy.
Głównym problemem silników TFSI jest bardzo wysokie zużycie oleju w stosunku do małego przebiegu, sposobem na zlikwidowanie tego problemu jest przeprowadzenie kosztownej modernizacji silnika ale nie zawsze jest ona możliwa. Warsztaty samochodowe nie chętnie podejmują się tego zadania w obawie o całkowite uszkodzenie silnika.
Słaby rozrząd to kolejna wada naszych silników, który stosunkowo szybko się zużywa co skutkować może nawet całkowitym zerwaniem łańcucha. Koszt naprawy jest również bardzo wysoki. Oprócz tego posiadacze silników TFSI narzekają na częste awarie wtryskiwaczy, pompy wody, elektronikę nadzorującą działanie turbosprężarki.

Jak widać silniki TFSI nie mają zbyt wielu zalet, oprócz tego, że występują w popularnych modelach aut to i tak użytkownicy narzekają na ich pracę oraz funkcjonalność. Zanim więc kupisz kolejne auto, koniecznie sprawdź co kryje się pod jego maską!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here