Ślub w stylu glamour

Ślub – jeden z najbardziej magicznych momentów w życiu. To wydarzenie, które przygotowywane jest przez wiele miesięcy, a przyszła para młoda długo zastanawia się nad jego oprawą. Jedno z kluczowych pytań dotyczy tego, w jakim stylu zorganizować ten wyjątkowy dzień. W naszym poradniku przedstawiamy kilka ważnych informacji i porad z zakresu ślubu w stylu glamour, który zdobywa coraz większą popularność.

Czym charakteryzuje się styl glamour?    

Styl glamour stawia na elegancję, przepych i błysk. Jednak bardzo ważne jest zachowanie ostrożności, aby nie uzyskać przeciwnego efektu do zamierzonego. Pamiętajmy jednak, żeby nie przeciążyć wystroju, gdyż zamiast eleganckiego efektu, osiągniemy coś kiczowatego. Cechą rozpoznawczą tego stylu jest także obecność dużej ilości kwiatów – zazwyczaj w odcieniach bieli i beżu. Rzadko kiedy pojawia się kolor zielony. Charakterystyczne dla glamour są także szklane elementy, kryształowa zastawa, świece i posrebrzane ozdoby. W stylu tym dominuje kolor biały, srebrny i złoty z domieszką pudrowego różu, różowego złota i granatu. Pożyczki przez Internet mogą pomóc np. w wynajęciu profesjonalnego organizatora wesel, dzięki któremu osiągniemy zamierzony efekt. Zawodowiec doskonalone będzie wiedział, jak połączyć ze sobą poszczególne elementy, aby uzyskać szyk, klasę i elegancję w stylu glamour.

Wystrój stołów

Elegancki efekt otrzymamy poprzez postawienie na stołach dużych bukietów we flakonach na wysokich nóżkach, a także szkła, świec i kryształów. Inne oryginalne rozwiązanie to bieżnik wykonany z kwiatów. Jeżeli taki pomysł nie uzyska aprobaty, to proponujemy cekinowe obrusy albo bieżniki.

Eleganckie słodkości

Jaki tort wybrać na wesele w stylu glamour? Sprawdzą się zarówno delikatne i proste w formie torty z błyszczącymi elementami, jak i słodkości składające się z kilku warstw z przepychem złota i kwiatów. Najpiękniejsze, bogato zdobione torty mogą kosztować sporo – średnia cena za kilogram ciasta to ok 50 zł. Jeśli zaprosimy 100 osób, będziemy potrzebować ok. 10-12 kg weselnego tortu, co daje nam kwotę 500 zł za same ciasto. Popularny słodki bufet to dodatkowe koszty, z których trudno zrezygnować. Ponownie mogą się przydać pożyczki przez Internet, dzięki którym uzupełnimy ślubny budżet o brakujące środki finansowe.

Suknia i strój pana młodego

Wystrój weselnej sali i wszystkie dodatki powinny być spójne ze stylizacją państwa młodych. Subtelna, długa suknia wykonana z najwyższej jakości materiałów to podstawa, jeśli chcemy stworzyć stylizację glamour. Odkryte plecy lub podkreślona talia dodadzą elegancji. Świetnie sprawdzą się także koronki, woalki czy długie, efektowne welony. Szyku zada biżuteria – długie, wiszące kolczyki czy imponujące naszyjniki idealnie będą współgrać ze stylem wesela. Warto także dodać błyszczące elementy do bukietu panny młodej. W przypadku pana młodego, idealna będzie klasyczna elegancja – perfekcyjne skrojony garnitur, śnieżnobiała koszula i eleganckie buty to absolutnie podstawa. Zakup stroju ślubnego można sfinansować np. korzystając z pożyczki przez Internet – to ciekawa opcja dla tych, którzy mają ograniczony budżet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here