Wycieraczki do szyb

Większość z nas nawet nie zdaje sobie z tego sprawy jak ważny jest to element wyposażenia każdego samochodu. Samochodowe wycieraczki do szyb powinny być przede wszystkim sprawne, w przeciwnym razie na przedniej szybie naszego auta z dnia na dzień przybywać będzie coraz to więcej nieestetycznych smug oraz zacieków, które nie tylko odbiją się na wyglądzie zewnętrznym pojazdu ale przede wszystkim znacznie ograniczą widoczność, co z kolei może przełożyć się na bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Kiedy należy wymienić wycieraczki na nowe? Jak to zrobić? Jakie są rodzaje wycieraczek samochodowych? Wszystkie te informacje dostępne są w dalszej części wpisu.

Odpowiednia pora na wymianę wycieraczek

Wszyscy specjaliści zgodnie twierdzą, że wycieraczki samochodowe należy wymieniać co najmniej dwa razy do roku (jesienią oraz wiosną), oczywiście zależy do od stopnia zużycia piór, jeśli nadal są one w dobrym stanie i pracują jak należy, wymianę można spokojnie przeciągnąć o kilka następnych miesięcy.
Po czym poznać, że obecne wycieraczki trzeba zastąpić nowym kompletem piór? Wbrew pozorom to nie takie trudne, jesteśmy przekonani, że Twoje bystre oko poradzi sobie z tym zadaniem. Jeżeli zwrócisz uwagę, że wycieraczki nie radzą sobie w trakcie opadów deszczu, ślizgają się po szybie, w związku z czym widoczność zamiast się poprawić jest jeszcze bardziej pogorszona to znak aby wymienić je na nowszy model.
Komplet trzech piór, jednej z renomowanych marek np. Bosch lub Visee to wydatek niecałych 70 zł. Ta inwestycja z pewnością Ci się opłaci, zaowocuje zachowaniem bezpieczeństwa na drodze oraz poprawieniem komfortu jazdy.

Wycieraczki do szyb
Jaki rodzaj wycieraczek samochodowych wybrać?

Nie wiesz jaki rodzaj wycieraczek sprawdzi się u Ciebie najlepiej? Spokojnie na pewno znajdziesz model odpowiedni do swoich potrzeb. W dzisiejszych czasach wybór piór jest ogromny, od tych najtańszych po te profesjonalne za nico wyższą cenę. Radzimy by kupować produkty tylko sprawdzonych producentów, tego typy wycieraczki wykonane są z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu ich konstrukcja jest solidna co przekłada się na ich trwałość oraz wytrzymałość. Pióra za cenę niecałych 15 zł są zazwyczaj wyrobem chińskim, tutaj musisz się liczyć z tym, że wraz z parze niską ceną idzie kiepska jakość produktu.

Pióra ze względu na kształt dzielimy na klasyczne oraz płaskie nazywane inaczej bananami. Który z rodzajów będzie zatem najlepszy? Jeżeli nie masz większego doświadczenia w dobieraniu samochodowych wycieraczek do szyb to poproś o pomoc sprzedawcę. Wystarczy tylko, że powiesz mu jaki model auta posiadasz. Producenci renomowanych marek dbają o to by każdy z kierowców mógł znaleźć wśród ich produktów ten jeden odpowiedni do ich potrzeb.

Na podstawie tych informacji pracownik dobierze pióra pod względem konkretnego modelu oraz długości. Pióra sprzedawane są na ogół w kompletach po trzy sztuki – dwie na przednią szybę oraz jedną na tylną, chociaż niektóre z firm udostępniają również sprzedaż pojedynczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here