Przed Tobą zakup nowego samochodu? To z pewnością nie będzie prosta decyzja, auto oprócz designerskiego wyglądu powinno być także niezawodne i sprawne przez długie lata. Jak wiadomo sercem, każdego samochodu jest jego silnik – od tego elementu zależy naprawdę bardzo dużo. Zastanawiasz się nad zakupem auta z silnikiem HDi? Chcesz wiedzieć co sądzą o nim inni użytkownicy? Dzisiaj na tapetę bierzemy własnie ten model silnika, opowiemy Ci o jego wadach oraz zaletach, dowiesz się także w jakich modelach samochodów możesz go spotkać. Zainteresowany? Zapraszamy dalej!

Silnik HDi – tak czy nie?

Zanim przejdziemy do opinii dotyczących tego czy silnik HDi jest warty swojej ceny to pokrótce przybliżymy Ci jego ogólną charakterystykę.
A więc silniki typu HDi uznawane są za najlepsze silniki znajdujące się pod maskami samochodów najpopularniejszych marek. HDi należy do rodziny diesla o wysokiej klasie pojemności.
Co na temat tego modelu silnika sądzą inni użytkownicy? Posiadacze aut wyposażonych w ten rodzaj diesla są jednogłośnie zachwyceni. Na stronach internetowych przeznaczonych dla wiernych fanów motoryzacji znajduje się tysiące pozytywnych opinii dotyczących właśnie silników HDi. Jakie zalety posiada silnik HDi? O tym już za chwilę.

W jakich autach można spotkać silniki HDi?

Ten model silników dostępny jest na światowym rynku motoryzacji już od dobrych kilkunastu lat, bowiem jego premiera przypadała na rok 2002. High-pressure Direct injection bo tak brzmi pełna nazwa skrótu HDi są obecne w samochodach takich marek jak:
– Mazda,
– Ford,
– Citroen,
– Volvo,
– Mini,
– Peugeot.

Oczywiście nie każdy z modeli będzie w niego wyposażony, pamiętaj aby o pomoc w wyborze odpowiedniego samochodu poprosić konsultanta bądź pracownika danego salonu, przeszkolona obsługa udzieli Ci fachowej porady co ułatwi Ci podjęcie ostatecznej decyzji.

Silnik HDi - opinie
Zalety silnika HDi

Dwie najczęściej wymieniane zalety wśród jego fanów to niezwykle niskie zużycie paliwa w stosunku do wysokich osiągów ale to nie wszystko w końcu nie bez powodu silnik HDi zyskał miano najlepszego w swojej klasie. Chcesz wiedzieć jakie inne zalety posiada ten model silnika? Wykonany on jest z materiałów wysokiej jakości co z kolei przekłada się na jego trwałość oraz odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Dodatkowo użytkownicy chwalą sobie jego cichą pracę, płynność ruchów oraz podlegające regeneracji wytryski. Jak widać silniki HDi są niezawodne, samochód w niego wyposażony posłuży Ci wile lat a sama jazda będzie nad wyraz komfortowa i bezpieczna.

Skoro silniki HDi posiadają tyle zalet to czy mają jakieś wady? To pytanie pewnie już pojawiło się w Twojej głowie, jednak w tym wypadku nie musisz się niczego obawiać. Silniki HDi bardzo rzadko ulegają uszkodzeniu a pierwsze kłopoty mogą pojawić się dopiero po kilku-kilkunastu latach prawidłowego użytkowania. Wówczas awarii najczęściej ulegają sprzęgła, zawór EGR, turbosprężarka, układ wtryskowy itp.
Nie mniej jednak to właśnie silniki HDi można spotkać pod maską co piątego samochodu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here