Auta na każdą kieszeń

Rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo dynamicznie. Dostępnych opcji i samochodów jest bardzo dużo. Podstawowa kwestia to budżet, jakim dysponuje klient i ewentualnie preferencje w kwestii marki czy wyposażenia. Samochody używane są bardzo popularne i klienci chętnie je kupują, mimo, że ceny nowych aut z roku na rok spadają.

Dlaczego warto kupić samochody używane?

Mimo, że salony samochodowe kuszą klientów różnymi zniżkami i ofertami specjalnymi, nie każdy może sobie pozwolić na takie auto. Ceny mimo wszystko nie zachęcają do kupna, a za te same pieniądze można mieć na rynku wtórnym dużo lepiej wyposażony samochód.

Dodatkowo nie jest tajemnicą, że po pierwszym roku użytkowania nowe auta tracą dużo na wartości i trudniej je sprzedać nie tracąc na tym własnych pieniędzy. Samochody używane roczne czy dwuletnie są nadal sprawne a mimo to dużo tańsze.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta?

Samochody używane są sprzedawane przez osoby prywatne oraz wyspecjalizowane w tym firmy czy komisy samochodowe. Ponieważ auto było eksploatowane należy zwrócić uwagę na kilka czynników, aby nie przysporzyć sobie problemów i nie kupić samochodu, który nie będzie się nadawał do dalszej jazdy.

Przede wszystkim ważny jest przebieg pojazdu. Aktualnie podczas przeglądu samochodu, stacja kontroli ma obowiązek rejestrować przebieg. W związku z tym samochody używane, które nie były sprowadzone mają zazwyczaj rzeczywisty przebieg. Im mniejszy przebieg tym lepiej dla nowego właściciela. Gorzej jest w przypadku aut sprowadzonych z zagranicy. Tutaj należy zawierzyć uczciwości sprzedawcy a przy okazji bardzo dobrze sprawdzić samochód, aby móc określić stan eksploatacji.

Kolejna kwestia wyposażenie dodatkowe. Klient powinien postawić na kwestie bezpieczeństwa, sprawdzić stan opon, ale również systemów wspomagania, hamulców czy klimatyzacji. Nie zawsze można w tym zakresie liczyć na uczciwość sprzedającego. A brak lub uszkodzenie tego typu mechanizmów może narazić kupującego na duże koszty naprawy w krótkim czasie po zakupie auta.

Prywatnie czy od firmy?

Znalezienie dobrego samochodu od osoby prywatnej jest nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim dlatego, że dobre samochody używane są w cenie. I bardzo szybko tego typu oferty znikają z rynku. Trzeba być bardzo czujnym i śledzić na bieżąco wszystkie portale oferujące ogłoszenia motoryzacyjne.

Sytuacja wygląda trochę lepiej jeśli klient zdecyduje się na zakup auta od firmy czy komisu. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że wszystkie auta trafiające do komisu są przed wystawieniem do sprzedaży bardzo dokładnie sprawdzane i w miarę potrzeby naprawiane. Dodatkowo klient może zakupić auto na preferencyjnych warunkach lub wykorzystując system ratalny.

Wszelkie usterki, które pojawią się w krótkim czasie po zakupie mogą być zgłoszone do naprawy w trybie reklamacji. Klient otrzymuje również pełną dokumentację samochodu. Warto więc rozważyć też taką opcję podczas poszukiwań nowego, wymarzonego środka transportu, czy dla rodziny czy biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here