Opony 4x4

Interesujesz się branżą motoryzacyjną, zastanawiasz się do jakich samochodów polecane są opony typu 4×4? Jeśli myślałeś, że są to opony uniwersalne, które bez problemu można zamontować w każdym aucie to niestety ale jesteś w dużym błędzie. Opony 4×4 dedykowane są konkretnym modelom samochodów. Jakim? O tym już za chwilę. Dzisiejszy wpis poświęcony jest właśnie oponom 4×4, opowiemy Ci o ich zaletach, korzyściach i zastosowaniu. Zainteresowany? Zapraszamy dalej!

Model opon 4×4 – co oznacza?

Jeżeli pierwszy raz spotkałeś się właśnie z takim nazewnictwem opon to zapewne zastanawia Cię fakt, co oznacza przydomek „4×4”. Otóż takim symbolem oznaczone są opony dedykowane wszystkim samochodom z napędem na cztery koła. Do tej grupy aut zaliczyć możemy popularne SUV-y czy inne auta typowo terenowe, które przeznaczone są w dużej mierze do jazdy w trudnych warunkach.
Planujesz zakup lub wymianę opon w swoim terenowym samochodzie? Koniecznie zwróć uwagę na parametry techniczne nowych opon – ze względu na zachowanie bezpieczeństwa i komfortu jazdy powinny być one identyczne w każdej jednej oponie 4×4! Tylko wtedy system ABS, ESP czy ASR będzie funkcjonował w sposób prawidłowy.
Pamiętaj, że od wyboru odpowiedniego modelu opon zależy bezpieczeństwo Twoje i Twoich pasażerów!

Opony 4x4
Rodzaje opon 4×4

Opony samochodowe są niezwykle ważnym elementem auta, dobierać je należy pod kątem modelu samochodu oraz innych czynników o których opowiemy później. Ze względu na zastosowanie opony dzielimy na:
– szosowe;
– szosowo-terenowe;
– terenowo-szosowe;
– połówki.

Opony 4×4 dostępne są w sprzedaży w dwóch wersjach – letniej i zimowej, podobnie tak jak te tradycyjne trzeba je wymieniać adekwatnie do zmieniającej się aury pogodowej. Nowością jaką wprowadzono niedawno na rynek, są opony całoroczne, ten uniwersalny produkt od razu chwycił za serca posiadaczy terenowych aut, którzy cenią sobie wygodę i praktyczne zastosowanie.
Pamiętaj także o regularnym przekładaniu opon w swoim samochodzie, dzięki wymianie opony lewej na prawą będą one ulegały równomiernemu zużyciu. Co pozwoli Ci odciągnąć w czasie zakup nowych opon.
Równie ważne jest także systematyczne kontrolowanie ciśnienia w oponach, od jego poziomu zależy prawidłowe działanie systemu napędowego oraz komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Czy opony typu 4×4 mają wady?

Niestety tak, na szczęście tylko jedną ale kosztowną. O czym wspominaliśmy już wcześniej, opony znajdujące się na wyposażeniu Twojego samochodu powinny posiadać te same parametry techniczne – rozmiar, wielkość itp. Najlepiej gdyby pochodziły również od tego samego producenta. Jak już zapewne domyślasz się, w sytuacji kiedy jedna opona ulegnie zniszczeniu to aby auto działało na najwyższym poziomie konieczna będzie wymiana nie tylko wadliwej opony a wszystkich pozostałych również, co niestety wiąże się z poniesieniem dużych kosztów.
Opony 4×4 znajdziesz zarówno w sklepach stacjonarnych jak i sklepach oferujących sprzedaż internetową, pamiętaj tylko o przestrzeganiu tych kilku ważnych zasad!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here