Cena kursu na prawo jazdy

Wybierasz się na kurs prawa jazdy kategorii B a może C+CE? Chcesz wiedzieć ile będziesz musiał zapłacić? Posiadanie własnego samochodu to dla wielu z nas jeden ze sposobów na zyskanie pewnego rodzaju niezależności i samodzielności. Obecnie w każdym mieście znajduje się kilka lub kilkanaście ośrodków zajmujących się szkoleniem przyszłych kierowców. Szkoły jazdy zachęcają nie tylko bogatą ofertą ale także i atrakcyjnymi cenami. Dzisiaj pokażemy Ci jakie czynniki wpływają na wysokość ceny kursu na prawo jazdy, dodatkowo podpowiemy Ci jak wybrać szkołę odpowiednią dla siebie. Zainteresowany? W takim razie zapraszamy dalej!

Jak wybrać szkołę jazdy?

Niezależnie od tego czy wybierasz się na kurs prawa jazdy na samochody osobowe czy ciężarowe wybór odpowiedniej szkoły jazdy będzie dla Ciebie nielada wyzwaniem. Ośrodków szkoleń przyszłych kierowców jest całe mnóstwo, każdy z nich charakteryzuje się czymś innym co dodatkowo może utrudniać podjęcie ostatecznej decyzji. Nie mniej jednak najprostszym sposobem, który ułatwi Ci to zadanie jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. Sprawdź jakie szkoły w Twoim mieście i okolicach cieszą się największą popularnością i zaufaniem. Zwróć uwagę jak wygląda potencjalna zdawalność egzaminów państwowych, zapoznaj się z opiniami innych kursantów na temat szkoły jak i samych instruktorów. Od tych ostatnich zależy naprawdę dużo, w końcu to pod bacznym okiem instruktora szkolić się będziesz w zakresie prawidłowego prowadzenia pojazdu oraz umiejętnego zachowania się w ruchu drogowym.

Cena kursu na prawo jazdy
Ile kosztuje kurs prawa jazdy?

Koszty związane z zapisaniem się na kurs prawa jazdy będą różne w zależności oczywiście od wybranego ośrodka szkolenia przyszłych kierowców ale duży wpływ na cenę ma przede wszystkim wybór kategorii.

Zaczniemy od tej popularnej a zarazem podstawowej, która upoważnia do zdawania egzaminów na prawo jazdy pozostałych kategorii. Mowa oczywiście o kursie na samochody osobowe, czyli kategorii B. Tutaj cena waha się w granicach 1500-2000 zł. Wyróżniamy kursy standardowe oraz ekspresowe trwające tylko 28 dni, wpływ na cenę ma także wybór samochodu przeznaczonego do nauki w trakcie zajęć praktycznych – kursanci mogą zdecydować się na auto ze standardową skrzynią biegów lub taki z automatyczną.

Kolejną popularną kategorią są kategoria C oraz C+E, są to szkolenia dedykowane osobom, które w przyszłości chcą zatrudnić się w firmie transportowej na stanowisku zawodowego kierowcy tira.
Cena kursu na prawo jazdy kategorii C, to wydatek rzędu ok.2500 zł, kategorii C+E 2200 zł. Dobrym i niezwykle korzystnym rozwiązaniem jest połączenie obydwu kategorii czyli zapisanie się na kurs prawa jazdy C i C+E, wówczas cena będzie kilkaset złoty tańsza – 3700 zł.

Kury na motocykle, czyli kurs na prawo jazdy kat. A, A1 i A2, w większości przypadków kosztują tyle samo co kursy na samochody osobowe.
Uwaga! Pamiętaj, że są to jedynie ceny sugerowane, każda szkoła jazdy posiada swój indywidualny cennik, dlatego też zachęcamy Cię do osobistego skontaktowania się z wybraną placówką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here