Nowa odsłona Sandero

0
923

Ostatnie kilkanaście lat to prawdziwy renesans Dacii, marki cenionej w dawnych krajach demokracji ludowej do końca lat 80. XX wieku. Dzięki powiązaniu z wcześniejszym licencjodawcą, Renault, rumuński na początku nowego milenium producent śmiało wkroczył na europejskie rynki. I tak jest do dziś, kiedy Dacia coraz mniej kojarzy się z budżetowym autem. Jak przystało na prężnie rozwijającą się firmę, w planach są kolejne premiery. O jednej z nich szczególnie warto wspomnieć. Modelem godnym uwagi jest trzecia generacja Sandero.

Nieco historii

Pierwsza generacja miejskiego hatchbacka miała premierę w 2008 roku i w sprzedaży była przez 4 lata. Druga odsłona, jeszcze popularniejsza, debiutowała w roku 2012 i wciąż należy do najlepiej sprzedających się aut marki na Starym Kontynencie. Jako ciekawostkę należy traktować fakt, że w krajach Ameryki Południowej, w Rosji czy na Ukrainie auto znane jest jako Renault Sandero.

Trzecia generacja

Październik 2020 roku to czas, kiedy szerszej publiczności i dziennikarzom motoryzacyjnym ma być przedstawiona nowa generacja Sandero. Kontynuacja nazewnictwa modelu oznacza, że właściciele marki są usatysfakcjonowani z poprzednich generacji i z tego, jak miejski hatchback postrzegany jest na rynku. Samochód oparty na płycie podłogowej Clio V generacji ma stanowić zapowiedź dużych zmian w firmie. Przyszły model ma jeszcze mocnej oderwać się od łatki samochodu budżetowego, stanowiąc rzeczywistą konkurencję dla pojazdów droższych firm. Platforma Renault Clio to nie wszystko, co zasługuje na uwagę. Sandero III ma znacząco urosnąć, będąc autem z pogranicza segmentów B i C. Przy długości około 420 cm będzie więc konkurentem dla niektórych kompaktów.

Nowoczesna gama silnikowa, obszerniejsze wnętrze i bagażnik oraz przyjemna dla oczu stylizacja nadwozia to nie wszystko, co ma przyciągnąć do salonów Dacii nową klientelę. Dostępny w sprzedaży jeszcze w bieżącym roku samochód ma kusić porządnymi materiałami wykończeniowymi – tworzywa sztuczne będą zauważalnie lepsze i trwalsze niż dotychczas. Ponadto nowe Sandero będzie można zamówić w bogatszych specyfikacjach – kamery 360 stopni, duży ekran multimedialny z fabryczną nawigacją, klimatyzacja automatyczna to tylko niektóre elementy wyposażenia. Wzrośnie też komfort dla kierowcy i pasażerów za sprawą lepszego wygłuszenia i nowej konstrukcji foteli.

Sandero III będzie można zobaczyć w polskich salonach jeszcze w tym roku. Przyszli i obecni klienci z Mazowsza chętnie udadzą się tuż za stołeczne rogatki. Ulepszone i wciąż konkurencyjne cenowo auto można będzie obejrzeć, odwiedzając salon Dacii Dyszkiewicz w mieście Konstancin-Jeziorna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here