Sprawdź, co potrafi sportowy Abarth Pista

0
1560

Samochód, który powstał wyłącznie po to, by gnać przed siebie. Abarth wie, jak tworzyć auta dające przyjemność i spełnienie za kierownicą. Sportowego ducha widać niemal w każdym calu tej niewielkiej maszyny. I choć młoda, to już zdążyła zyskać grono zagorzałych miłośników dynamicznej jazdy.

Siła skorpiona

Kultowa pięćsetka jeszcze nigdy nie była tak bliska ideału. Świetne rozwiązania techniczne, niebywałe wykończenie świadczące o zamiłowaniu do detali, możliwości jezdne, których pozazdrościłby niejeden większy samochód… Abarth 595 Pista to młoda duchem maszyna stworzona z myślą o kierowcach, którym znudziło się zwykłe przemieszczanie z miejsca na miejsce. Tęskniący za wolnością, dynamizmem i swobodą wyboru w mig zorientują się, że to właśnie im dedykowany jest sportowy Abarth. Nazwa Pista (czyli w dosłownym tłumaczeniu tor wyścigowy), nie została mu nadana bez powodu. Obok Turismo i Competizione to trzecia już odsłona pięćsetki, która ma tylko jeden cel: sprawiać radość.

Adrenalina na zawołanie

Co napędza ten niewielki samochód? To dość dobrze sprawdzająca się jednostka Turbo Jet o mocy 160 KM, która rozpędza Abartha do 100 km/h w nieco ponad 7 sekund, co brzmi naprawdę obiecująco. Maksymalna prędkość na poziomie 216 km/h pobudza apetyt na więcej i obiecuje mnóstwo emocji podczas pokonywania kolejnych zakrętów. A te Pista wprost uwielbia! Skonstruowana została tak, aby sprawiać jak najmniej kłopotu podczas prowadzenia. Jeździ się nią lekko, szybko, zwinnie, głównie dzięki przemyślanej budowie. Opływowy kształt nadwozia, boczne wloty powietrza czy spojlery – każdy, najmniejszy element poprawia aerodynamikę, wpływając na jakość jazdy w każdych warunkach. I co ważne – wszystko pozostaje pod kontrolą. Czuwa nad tym system telemetryczny, z którego kierowca może swobodnie korzystać w trakcie kierowania Skorpionem. Swoiste centrum dowodzenia w zasięgu wzroku to kolejne udogodnienie, dzięki któremu Abarth 595 Pista niezmiennie zyskuje w oczach miłośników sportowej jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here