W sytuacji kiedy nie możemy pozwolić sobie na zakup nowego auta bezpośrednio z salonu producenta to wówczas rozpoczynamy poszukiwania naszego wymarzonego samochodu w dużo tańszej wersji, czyli z tzw. drugiej ręki. Obecnie co druga osoba decyduje się na kupno samochodu używanego, co więcej co trzecia z tych osób postanawia sprowadzić go z Niemiec. Ty również rozważasz taką możliwość? Chcesz wiedzieć z jakimi dodatkowymi kosztami wiąże się sprowadzenie samochodu od naszych zachodnich sąsiadów? Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które ułatwią Ci podjęcie ostatecznej decyzji.

Jak sprowadzić samochód z Niemiec?

Wbrew pozorom nie jest to taki skomplikowany proceder, owszem wymaga on poświęcenia odrobiny Twojego wolnego czasu, jednak pamiętaj, że chodzi tutaj o realizację własnych marzeń związanych z posiadaniem własnego samochodu.
Gdzie szukać ofert sprzedaży takich aut? Najprostszym sposobem jest skorzystanie z internetu oraz odwiedzenie konkretnych stron, gdzie niemieccy sprzedawcy wystawiają na sprzedaż samochody. Jeżeli masz dojścia, czyli rodzinę bądź znajomych mieszkających w Niemczech możesz poprosić ich o pomoc w poszukiwaniach. Kiedy i to nie przynosi upragnionych efektów a Ty nadal jeździsz starym, psującym się autem to wówczas możesz skorzystać z oferty firm pośredniczących w tego typu transakcjach.

Sprowadzenie auta przez firmę – czy warto?

Jeśli narzekasz na ciągły brak czasu a dodatkowo nie masz cierpliwości to z pewnością będziesz jednym z grupy zadowolonych klientów. Oczywiście taka usługa jak każda inna ma swoją cenę. Wszystko tak naprawdę zależy od tego jaki samochód chcesz kupić, za jaką cenę oraz ile czasu na jego poszukiwania będzie miała wynajęta przez Ciebie firma. Zachęcamy aby bezpośrednio skontaktować się z pracownikiem takiej firmy w celu uzgodnienia wszystkich możliwych kosztów.

Kolejnym plusem jest ograniczenie formalności do minimum, tutaj papierkową robotą zajmuje się przedstawiciel firmy, w Twoim imieniu dokonuje podpisania umowy kupna sprzedaży oraz sprowadzenia auta z Niemiec i następnego przekazania Ci kluczyków.

Sprowadzenie auta z Niemiec
Koszty związane ze sprowadzeniem auta z Niemiec

Zastanawiasz się czy sprowadzenie samochodu z Niemiec wiąże się tylko i wyłącznie z opłaceniem kwoty sprzedaży? Otóż niestety nie, oprócz tego należy liczyć się z dodatkowymi wydatkami. Jakimi? O tym już za chwilę.
Jak już wiesz sprowadzeniem auta z Niemiec możesz zająć się samodzielnie bądź też przy pomocy firmie pośredniczącej. Niezależnie od tego, z której opcji skorzystasz musisz liczyć się z tym, że z Twojego portfela ubędzie kolejne 1500 zł. Chcesz wiedzieć na co przeznaczone zostaną pieniądze? Będą to opłaty związane m.in. z opłaceniem obowiązkowej akcyzy, wydaniem dowodu rejestracyjnego oraz tablic rejestracyjnych, wykupieniem okresowego ubezpieczenia OC, opłatą recyklingową, wykonaniem przeglądu, wydaniem zaświadczenia o zwolnieniu z opłacenia podatku VAT a także ewentualnym przetłumaczeniem dokumentów z języka niemieckiego na język polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here