Wynajem przyczep

Nie ważne czy małe, duże, średnie, kempingowe, do samochodów czy do motocykli – przyczepy pod każdą postacią potrafią ułatwić nam życie…
Jest to tak naprawdę dodatkowy element, który większości z nas przydaje się od czasu do czasu, zwłaszcza w trakcie długich podróży z przyjaciółmi czy rodziną. Wybierasz się na wycieczkę po całej Polsce a może Europie? Chcesz przewiedź motor swojemu kuzynowi, mieszkającemu na drugim końcu Polski? Nie musisz od razu inwestować kilku tysięcy w zakup nowej przyczepy po prostu ją wynajmij? Jak? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Kiedy po przyczepę?

Nie każdy z nas jest zmuszony do zakupu przyczepy, jest to kwestia bardzo indywidualna, uzależniona od naszych osobistych potrzeb. W sytuacji kiedy szykuje Ci się jednorazowy wypad lub przewózka jakiś mebli to zakup przyczepy byłby zupełnie bezsensowny, tym bardziej, że wiąże się to z wydatkiem od 1000 zł w górę – w zależności od rodzaju i pojemności przyczepy. W przypadku zakupu przyczepy samochodowej pod uwagę należy wziąć także koszty związane z jej zarejestrowaniem, bowiem zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami ruchu drogowego, przyczepkę należy traktować jak oddzielny pojazd.
Zamiast kupować – wynajmij! Jak to zrobić? Tego dowiesz się już za chwilę.

Jak wynająć przyczepę?

Może na początku skupimy się na tym, skąd taką przyczepkę wynająć. Otóż w dzisiejszych czasach to już nie problem, obecnie w każdym mieście można spotkać się z firmą oferującą usługi wynajmu przyczep do samochodów, przyczep do motocykli a także przyczep kempingowych. Zastanawiasz się czy w Twoim mieście bądź okolicy znajdziesz taką wypożyczalnię? Najprostszym sposobem aby to sprawdzić jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej, znajdziesz tam także porównywarkę firm, która z pewnością ułatwi Ci podjęcie ostatecznej decyzji.
Większość z wypożyczalni posiada dosyć bogaty asortyment – jesteśmy przekonani, że znajdziesz model, który sprosta Twoim oczekiwaniom oraz wymaganiom. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, upewnij się czy Twoje auto lub motocykl wyposażony jest w hak holowniczy, który umożliwi podczepienie przyczepy. Jeśli sam dokładnie nie wiesz czego potrzebujesz, nie bój się zapytać, pracownik obsługi pomoże Ci dobrać odpowiedni rodzaj przyczepy.

Wynajem przyczep
Koszt wynajęcia przyczepy

Chcesz wiedzieć ile wyniesie Cię skorzystanie z usługi wynajęcia przyczepy? Niestety nie mamy jednoznacznej odpowiedzi, która pasowała by do każdego przypadku. Cena wynajęcia jest ściśle powiązana z rodzajem wypożyczanej przyczepki (modelem, wielkością) a także okresem wypożyczenia, np.: wynajęcie tradycyjnej samochodowej przyczepy to wydatek ok.30-40 zł za jedną dobę. Dlatego też zachęcamy do osobistego skontaktowania się z firmą w celu ustalenia dokładnej kwoty zapłaty.

Cały proces wynajęcia przyczepy jest bardzo prosty, pamiętaj tylko o tym aby mieć przy sobie dowód osobisty, prawo jazdy a także dowód rejestracyjny samochodu. Jeżeli przyczepka jest porysowana lub posiada jakieś inne widoczne defekty, to koniecznie poinformuj o tym fakcie pracownika – takie zachowanie pozwoli Ci uniknąć wystąpienia możliwych nieporozumień w momencie zwracania przyczepy do wypożyczalni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here