Auto kosmetyki

Chcesz by Twój samochód pomimo upływu lat wyglądał nadal dobrze? Zadbane wnętrze, lśniąca karoseria, przyjemny zapach – tylko użycie profesjonalnych auto kosmetyków pomoże ci osiągnąć taki efekt. Czym kierować się przy wyborze odpowiednich preparatów do pielęgnacji samochodu? Jakie są rodzaje auto kosmetyków? Na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części wpisu – zapraszamy!

Zanim kupisz dobrze się zastanów!

Udając się do pierwszego lepszego sklepu z artykułami przeznaczonymi do czyszczenia oraz pielęgnacji aut, zastanów się przez chwilę czego tak naprawdę potrzebujesz Ty i Twój samochód.
Nie kupuj danego produktu tylko dlatego, że poleca go sąsiad czy inny klient sklepu. Każdy z kosmetyków i preparatów ma swoje zastosowanie, aby odpowiednio dobrać produkt należy na samym początku zlokalizować problem. Przyjrzyj się swojemu samochodowi, zwróć uwagę nie tylko na jego wygląd zewnętrzny ale i wewnętrzny. Sprawdź czy karoseria nie jest porysowana a może pod wpływem złych warunków pogodowych lakier zrobił się matowy. Oceń stan czystości tapicerki oraz szyb i lusterek.
Na zakupy udaj się po konkretny produkt, który wykorzystasz i który faktycznie pomoże Ci się uporać z problemem.

Rodzaje auto kosmetyków

Środki do pielęgnacji samochodów podzielić możemy na trzy główne kategorie:
– kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji zewnętrznej – karoserii, szyb, opon, felg, zderzaków oraz listew;
– kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji wewnętrznej – tapicerki materiałowej, tapicerki skórzanej, szyb, elementów plastikowych oraz drewnianych;
– kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji silnika.
Jak widać wybór jest naprawdę ogromny, teraz natomiast skupimy się na poszczególnych preparatach oraz najchętniej kupowanych auto kosmetykach. Zainteresowany?

Auto kosmetyki
W te preparaty warto zainwestować!

Zastanawiasz się w co powinieneś się zaopatrzyć? Zaczniemy od najważniejszego i tego co najbardziej zwraca na siebie uwagę, czyli od karoserii. Kurz, błoto oraz inne zanieczyszczenia usuniesz przy pomocy specjalnych szamponów i żeli myjących, środki te są niezwykle skuteczne a zarazem bezpieczne dla lakieru, który następnie należy odpowiednio zabezpieczyć.

Czym? Oczywiście woskiem, ten oprócz tego, że ochroni karoserię przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych do dodatkowo ją nabłyszczy. W sklepach znajdziesz woski miękkie jak i woski twarde – więcej o nich znajdziesz we spisie o woskach samochodowych, znajdującym się na naszej stronie.

Teraz skupimy się na wnętrzu auta, kokpit oraz pozostałe drewniane i plastikowe elementy należy czyścić przy pomocy specjalnych płynów lub środków w sprayu, które zabezpieczają powierzchnię przed osiadaniem kurzu. Podobnie jest z tapicerką, te skórzaną oczyszcza się przy użyciu profesjonalnych preparatów, które usuwają wszelkie zabrudzenia i chronią ją przed pękaniem. Tapicerkę materiałową czyści się z reguły rozrobionym z wodą preparatem i gąbką, potem należy dopilnować tego by wszystko dokładnie wyschło.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAudi poleasingowe
Następny artykułDobór felg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here