Auto na zamówienie

Twój obecny samochód już niedomaga dlatego też postanowiłeś rozejrzeć się za czymś nowym? W głowie masz kilka modeli, które bierzesz pod uwagę rozważając zakup kolejnego auta. Co zrobić w sytuacji kiedy marzenia z powodu ograniczenia finansowego należy nieco zmienić? Wówczas możesz sprawić sobie auto na zamówienie, zastanawiasz się o co chodzi i czy aby na pewno jest to korzystne rozwiązanie? Odpowiedź poznasz już za chwilę.

Dla kogo samochód na zamówienie?

To z pewnością świetne rozwiązanie dla tych osób, które ani nie mają czasu ani cierpliwości na poszukiwanie nowego auta.
Jeżeli zakup samochodu wprost z salonu jest chwilowo dla nas nieosiągalny, wtedy najczęściej podejmujemy decyzję o zakupie samochodu używanego. Wtedy też rozpoczynamy intensywne poszukiwania, przeglądamy strony internetowe z lokalnymi ofertami sprzedaży aut używanych, odwiedzamy giełdy samochodowe lub komisy. Długie poszukiwania nie przyniosły upragnionego rezultatu? Spokojnie, nie poddawaj się, wcale nie musisz rezygnować z marzenia o nowym autku, skorzystaj z pomocy innych, którzy odnajdą Twoje wyśnione cztery kółka za Ciebie…
Zastanawiasz się co mamy na myśli? Chodzi o firmy, które oferują usługę „auta na zamówienie”, cała ideologia ich działania polega na tym, że po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu z potencjalnym klientem, pracownicy rozpoczynają poszukiwania konkretnego modelu samochodu. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Auto na zamówienie

Samochód na zamówienie – krok po kroku

Pierwszy krok to oczywiście znalezienie odpowiedniej, godnej zaufania firmy oferującej własnie tego typu usługi. Zanim powierzysz swój los w obce ręce, pamiętaj aby dokładnie sprawdzić wybraną firmę – zapoznaj się z opiniami innych użytkowników, podpytaj wśród znajomych, jak to się mówi „przezorny zawsze ubezpieczony”.
Zakup samochodu na zamówienie wiąże się z ograniczeniem formalności do minimum, w tym wypadku to firma w ramach wyznaczonej kwoty opłaty zajmuje się poszukiwaniem auta oraz załatwieniem „spraw papierkowych”.

Załóżmy, że udało Ci się znaleźć dobrą firmę, wtedy kolejnym krokiem będzie osobista konsultacja z jej pracownikiem w celu uzgodnienia warunków umowy, chodzi tutaj głównie o Ciebie i Twoje wymagania względem nowego samochodu. Jeżeli możesz postaraj się jak najdokładniej określić cechy swojego przyszłego auta. Skup się na marce, modelu, roczniku, kolorze itp. Po podpisaniu wstępnej umowy, pracownik natychmiast podejmie się poszukiwania samochodu dla Ciebie, kiedy znajdzie coś co odpowiadałoby wytyczonym przez klienta kryteriom, wtedy natychmiast go powiadamia o zaistniałej sytuacji.

Jeżeli klient wyrazi swoje chęci oraz zdecyduje się na ostateczny zakup, wtedy to firma po wpłaceniu przez klienta odpowiedniej kwoty zaliczki, zajmuje się załatwieniem wszystkich formalnych spraw. Po odbiorze kluczyków oraz podpisaniu umowy ze sprzedającym, pracownik firmy ponownie spotka się z klientem w celu dopełnienia pozostałych warunków zawartej umowy oraz przekazaniu samochodu nowemu właścicielowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here