Podróż z rowerami jako dodatkowa szansa na aktywny wypoczynek

0
667

Wakacje to sezon urlopów, wyjazdów i odpoczynku. Są one jednocześnie okazją do aktywnego spędzania czasu na łonie natury, jak choćby podczas wycieczek rowerowych. Jedną z atrakcyjnych możliwości jest między innymi wyjazd w góry lub nad morze z własnymi rowerami. Poznaj jego wszystkie zalety.

Aktywny wypoczynek na łonie natury dla zdrowia

Jednym z najbardziej atrakcyjnych sposobów spędzania wolnego czasu w trakcie urlopu może być aktywność sportowa. Często wybieramy w tym celu rower, ponieważ niesie on ze sobą wiele korzyści: nie tylko pozwala na utrzymanie dobrej kondycji, ale również na szybsze dotarcie do upatrzonego miejsca. Dzięki temu każda wycieczka może odbyć się szybciej, my docieramy dalej i jesteśmy mniej zmęczeni.

Nie można też zapominać o tym, jak pozytywnie jazda na rowerze wpływa na cały organizm. Przyczynia się do zwiększenia wydolności oddechowo-krążeniowej, zwiększa siłę mięśni i sprawia, że spalamy tkankę tłuszczową. To wiele korzyści, które na pewno nie są bez znaczenia przez cały rok.

Rowery to także świetna zabawa dla wszystkich maluchów.

Własne rowery zamiast wypożyczonych

Oczywiście, prawie w każdym mieście istnieją obecnie wypożyczalnie rowerów. Niektóre z nich są ogólnie dostępne, inne z kolei są otwarte wyłącznie dla gości konkretnego hotelu. W wielu miejscach można też znaleźć rowery miejskie, które są dostępne poprzez aplikację.

Niestety nie są one zazwyczaj idealne. Nawet w najlepszym ośrodku wczasowym rowery w wypożyczalni są ogólnodostępne i wykorzystywane przez wiele osób, które różnie je traktują. Nigdy też nie są idealnie dopasowane do naszej budowy, a co za tym idzie – mogą po prostu być nieco niewygodne. Jest to szczególnie istotny problem w przypadku dzieci, które mogą nie chcieć jeździć na rowerach innych niż domowe.

Dlatego zamiast wypożyczać, warto skorzystać z własnych rowerów. Wystarczy je zabrać ze sobą na wycieczkę, aby cieszyć się ich wygodą. Na pewno będą także znacznie pewniejszym wyborem niż rowery, które można znaleźć w miastach poprzez tamtejsze aplikacje.

Jak zatem przewieźć rowery?

Przewożenie rowerów nigdy nie było tak proste, jak obecnie. Wystarczy posiadać odpowiedni bagażnik, aby można było je tam umiejscowić i bezpiecznie dostarczyć na miejsce przeznaczenia.

Bagażnik na hak 4 rowery to jedno z tych rozwiązań, które szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku większej rodziny. Pozwala on na ich bezpieczny transport, jednocześnie nie utrudniając poruszania się po drodze. Dzięki montażowi z tyłu wciąż jeszcze możemy wykorzystać dach do przewiezienia innych rzeczy w specjalnie skonstruowanym bagażniku dachowym, co oznacza, że możemy bez obawy zabrać wszystko, co jest nam potrzebne.

Ważne jest też to, że bagażnik umiejscowiony z tyłu daje nam bardzo łatwy dostęp do rowerów. Dzięki temu nawet panie, które samotnie wybierają się na wycieczkę z dziećmi, bez problemu poradzą sobie z ich zdejmowaniem i wkładaniem na bagażnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here