przekładnia

Żyjemy w czasach, w których każda branża nieustannie się rozwija. W każdej z nich pojawiają się rozwiązania mające na celu przyspieszenie pracy, a także sprawienie że będzie ona znacznie bardziej wydajna. Jednocześnie ceni się jednostki uniwersalne i funkcjonalne, które można dostosowywać do potrzeb np. danej aplikacji. Takimi cechami wyróżniają się właśnie przekładnie planetarne. Co więcej warto wiedzieć na ich temat?

Przekładnie planetarne – najważniejsze cechy

Na początek wyjaśnienie nazwy. Tutaj nie trudno się domyślić, że została ona zaczerpnięta od układu słonecznego. Spowodowane jest to oczywiście budową przekładnik, która do niego nawiązuje. Składa się ona z kół zębatych i kół planetarnych umieszczonych na jarzmie. Ilość tych drugich jest ściśle uzależniona od tego jaką moc będzie miała dana jednostka przenosić. Wspomniane koła zębate natomiast dzielą się na słoneczne i pierścieniowe. Posiadają one odpowiednio uzębienie zewnętrzne oraz wewnętrzne.

Zastosowanie przekładni planetarnych

Przekładnie planetarne należą do rozwiązań uniwersalnych. Głównie dlatego, że można ich budowę modyfikować w zależności od parametrów aplikacji, w której będą montowane. Co więcej trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że cechuje je również zwarta, kompaktowa budowa, która pozwala na naprawdę szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je między innymi w pojazdach specjalistycznych, a także lokomotywach, czy aplikacjach produkcyjnych.

Przekładnie planetarne – zakup

Zakup przekładni planetarnej zgodnej z wymaganiami danej maszyny musi zostać poprzedzony wykonaniem właściwych obliczeń. Warto je przekazać specjalistom np. z https://motovario.com.pl/przekladnie-planetarne-seria-pg, którzy doskonale wiedzą jakie aspekty są przy doborze przekładni planetarnej najważniejsze. Korzystając z takich usług ma się pełne wsparcie inżynierów, którzy będą w stanie poinstruować także przy montażu. Warto więc skorzystać z ich usług, by zyskać pewność co do niezawodności produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here