Renowacja lakieru

Samochód jest wizytówką każdego kierowcy, dlatego też coraz chętniej korzystamy z usług auto detailingu. Jeżeli chcesz by Twoje auto pomimo upływu lat prezentowało się tak jak zaraz po zakupie – lśniło i błyszczało, to wówczas masz dwie opcje do wyboru – podjąć się samodzielnego przeprowadzenia renowacji lakieru lub powierzyć to zadanie specjalistom. Co wybrać? Poniżej postaramy się pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji, dodatkowo znajdziesz także krótki instruktaż, który pokaże Ci jak kro po kroku wypolerować lakier samochodowy. Zainteresowany?

Kiedy przeprowadzić renowację lakieru?

Na ten krok powinni zdecydować się właściciele kilkuletnich samochodów, które wraz z mijającym czasem straciły swój dawny blask. Karoseria jest elementem zewnętrznym najbardziej podatnym na działanie szkodliwych czynników nie tylko atmosferycznych ale także i mechanicznych.
Pomimo tego, że zabezpieczasz lakier różnego rodzaju specjalistycznymi środkami np. woskami do karoserii, to po pewnym czasie i tak traci on swój pierwotny wygląd. Co wtedy zrobić? Najskuteczniejszą metodą na przywrócenie mu dawnego blasku jest jego wypolerowanie. Cała procedura nie jest skomplikowana, do wykonania tego zadania potrzebnych Ci będzie tylko kilka rzeczy, o czym opowiemy już za chwilę.

Renowacja lakieru
Polerowanie lakieru „krok po kroku”

Krok pierwszy do dokładne oczyszczenia całej karoserii z zabrudzeń, błota, kurzu oraz pyłu, wykorzystaj do tego celu środki myjące dostępne w sklepach z artykułami motoryzacyjnymi. Jeżeli chcesz możesz udać się także na myjnię samochodową. Kiedy auto będzie już czyste i suche teraz możesz przystąpić do kolejnego kroku, czyli przygotowania miejsca pracy oraz odpowiednich przyrządów i materiałów.

Renowację lakieru należy przeprowadzić najlepiej w garażu lub w miejscu zacienionym ale nie pod drzewami. Do tego celu potrzebna będzie Ci polerka samochodowa, gąbka polerska, pasta polerska (dobrana odpowiednio do rodzaju karoserii), miękka szmatka oraz woda.
Zanim przystąpisz do polerowania zabezpiecz np. taśmą te elementy, których nie będziesz poddawał renowacji. Potem na polerkę samochodową nałóż gąbkę, delikatnie ją zwilż a następnie nanieś na nią pastę polerską i przystąp do polerowania lakieru. Pamiętaj aby obroty nie były zbyt wysokie. Czynność tę wykonuj partiami, powoli i bardzo dokładnie, kiedy pasta wniknie w głąb lakieru niewielkie pozostałości możesz wyrównać przy pomocy miękkiej szmatki. Właśnie w taki sposób odśwież wygląd pozostałych fragmentów karoserii. Kiedy całość będzie już wypolerowana, nie zapominaj o najważniejszym czyli zabezpieczeniu lakieru warstwą ochronną wosku.

Udaj się do specjalisty

Chociaż masz duże chęci, to brak wiary we własne umiejętności hamuje Cię przed podjęciem pierwszego kroku? Spokojnie, skorzystaj z usług warsztatu samochodowego lub firmy zajmującej się auto detailingiem, czyli kosmetyką samochodową. Fachowcy z pewnością będą znali się na rzeczy, koszt takiej usługi waha się w granicach 500-800 zł. Skorzystaj z wyszukiwarki internetowej i dowiedz się jaka firma zlokalizowana w Twoim miejscu zamieszkania lub okolicach jest najlepsza a następnie umów się na wizytę i zafunduj ukochanej bryce wizytę w samochodowym spa.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAuto na ślub
Następny artykułWycieraczki do szyb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here