Auto licytacje

Postanowiłeś kupić swój pierwszy samochód? W związku z tym, że nie dysponujesz zbyt dużą ilością gotówki, to Twój wybór padł na auto licytacje? I nie ma w tym nic dziwnego – niekiedy na takich aukcjach można znaleźć prawdziwe perełki w całkiem przystępnej cenie. Jak korzystać z auto licytacji? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czy warto inwestować w taki pojazd? Czy przebieg transakcji jest całkowicie bezpieczny? Odpowiedzi na wyżej wymienione pytania znajdują się w dalszej części artykułu. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Dla kogo samochód z licytacji? Jak przeprowadza się auto licytacje?

Zakup auta z licytacji jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które chcą nabyć je w atrakcyjnej cenie. Jeżeli nie stać Cię na najnowszy model prosto z salonu producenta to wówczas będzie to jedna z lepszych możliwych opcji.
Zastanawiasz się skąd pochodzą samochody udostępniane na licytacjach komorniczych? Otóż są to pojazdy dłużników, którzy w terminie nie mogli bądź nie chcieli spłacić swoich zobowiązań, w wyniku czego komornik zajął należący do nich przedmiot – w tym wypadku samochód. Ogłoszenia związane z wystawieniem samochodów na sprzedaż skonfiskowanych przez komorników udostępniane są zazwyczaj na stronach internetowych Kancelarii Komorniczych, w sądzie, miejscowej gazecie czy innych stronach internetowych zajmujących się sprzedażą używanych aut.

W takim ogłoszeniu znajdują się szczegółowe informacje dotyczące przede wszystkim marki, ceny wywoławczej, modelu oraz innych parametrów technicznych licytowanego auta. Najważniejszą jednak kwestią jest podanie konkretnej daty, miejsca oraz godziny przeprowadzania licytacji. Będąc w posiadaniu tych informacji każda z zainteresowanych osób ma możliwość bezpośredniego uczestniczenia w licytacji wybranego przedmiotu.

Auto licytacje
Auto licytacja – krok po kroku

Zastanawiasz się czy możesz wziąć udział w takiej licytacji? Jeżeli jesteś osobą pełnoletnią a dodatkowo posiadasz odpowiednią sumę gotówki to nic nie stoi na przeszkodzie by móc powalczyć z innymi uczestnikami o upatrzony samochód. Warunkiem koniecznym jest wpłacenie 10% wartości pojazdu ale spokojnie nie musisz bać się o swoje pieniądze – zostaną wliczone na poczet zlicytowanego auta bądź zwrócone w całości w ręce właściciela.
Jeżeli wygrasz licytację a dodatkowo spełnisz pozostałe warunki licytacji a w szczególności zapłacisz pozostałą sumę szacowanej wartości samochodu wraz z innymi opłatami to wówczas stajesz się prawowitym właścicielem pojazdu.
Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie nowego nabytku poprzez złożenie odpowiedniego wniosku w miejscowym Wydziale Komunikacji.

Auto z licytacji czy warto?

To pytanie zapewne już pojawiło się w Twojej głowie? Otóż jest ono jak najbardziej słuszne, bowiem w przypadku samochodów z licytacji komorniczych należy mieć oczy szeroko otwarte. Cena wydaje Ci się być nad wyraz korzystna? Zanim podejmiesz decyzję o wzięciu udziału w aukcji, dowiedz się co jest przyczyną tak niskiej ceny – bardzo często przedmioty licytacji nie są pozbawione wad.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDobór felg
Następny artykułPrawo jazdy na tira

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here