Prawo jazdy na tira

Od dzieciństwa marzysz o tym aby usiąść za kierownicą bardzo dużego samochodu? Chcesz zostać kierowcą ciężarówki, zastanawiasz się jakie kroki należy poczynić w tym kierunku? Zacząć należy oczywiście od zdobycia odpowiednich uprawnień oraz kwalifikacji, dlatego też jeżeli poważnie myślisz o zawodzie kierowcy tira to pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić jest zapisanie się na kurs prawa jazdy wyznaczonej kategorii. Jak zdobyć prawo jazdy na tira? Odpowiedź poznasz w dalszej części naszego wpisu.

Jakie warunki należy spełnić aby móc zostać kierowcą tira?

Zawodowym kierowcą tira nie można zostać od tak – droga do osiągnięcia celu jest długa i niekiedy bardzo skomplikowana ale jeżeli jesteś ambitny, szybko się uczysz i starasz się sukcesywnie realizować swoje plany to nie powinno to stanowić dla Ciebie większego problemu.
Nie mniej jednak warunkiem koniecznym jest posiadanie prawa jazdy kat. B, na samochody osobowe, dopiero wtedy możesz zapisać się na kurs prawa jazdy kat. C. Na szkolenie mogą zapisać się osoby, które ukończyły 21 lat lub 18 w przypadku posiadania kwalifikacji zawodowych. Egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.
Potem przychodzi pora na kategorię C+E, w tym wypadku kurs składa się tylko i wyłącznie z zajęć praktycznych oraz egzaminu praktycznego.

Jeśli wyrazisz taką chęć na oba kursy możesz uczęszczać równocześnie, wówczas koszty z nimi związane będą tańsze, niż w przypadku zapisania się na nie pojedynczo.
Kurs na prawa jazdy kat.C kosztuje ok. 2400 zł, kat C+E 2200 zł, jednoczesne zapisanie się na obydwa kursy to koszt ok. 3600 zł – jak widać połączenie kursów nie tylko przyspieszy realizację Twoich planów ale i korzystnie odbije się na stanie portfela.

Wybierz odpowiedni ośrodek szkoleniowy!

Jak zapewne wiesz, szkół dla potencjalnych przyszłych kierowców jest całe mnóstwo, jednak nie wszystkie z nich w swojej ofercie posiadają kurs na prawa jazdy kategorii C i C+E. Jeżeli nie wiesz jak sytuacja wygląda w Twoim miejscu zamieszkania to najprostszym sposobem będzie skorzystanie z pomocy wyszukiwarki internetowej. Sprawdź czy w swoim rodzinnym mieście lub okolicach znajdziesz ośrodek szkoleniowy, który przygotuje Cię do zostania kierowcą zawodowym tira.
Zapoznaj się z opiniami innych użytkowników oraz wstępnym cennikiem a następnie wybierz ofertę, która sprosta Twoim wyzwaniom.

Prawo jazdy na tira
Czy posiadanie prawa jazdy kat. C i C+E wystarczy?

Niestety nie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy kto chce zrobić karierę jako kierowca zawodowy tira oprócz ważnego prawa jazdy kat. C i C+E musi także zdobyć specjalne świadectwo potwierdzające kwalifikację zawodowe a także aktualne badania lekarskie, które nie wykazują żadnych przeciwwskazań do wykonywania tego zawodu. Oprócz tego pamiętać należy o tym, że jest to praca dla ludzi z pasją oraz zamiłowaniem. Długie godziny spędzone za kierownicą, kilkutygodniowe delegacje oraz długa rozłąka z bliskimi – tym właśnie charakteryzuje się ten zawód, dlatego też zanim podejmiesz ostateczną decyzję zwróć uwagę nie tylko na predyspozycje ale także i na swoje potrzeby.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAuto licytacje
Następny artykułVW Polo spalanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here