box dachowy

Każdy, kto wybierał się autem w daleką trasę z rodziną albo przyjaciółmi, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że niekiedy bagażnik, w który wyposażony jest samochód, nie wystarcza na wszystkie niezbędne przedmioty. Z myślą o osobach, które nie wyobrażają sobie życia bez podróży, a jednocześnie cenią komfort, powstały boxy dachowe montowane na relingach. Są doskonałym ułatwieniem, pozwalającym na zabranie ze sobą większej ilości rzeczy, niezbędnych podczas wyjazdów na wakacje, ferie zimowe, czy do mieszkającej daleko rodziny.

Najważniejsza zaleta boxów dachowych

Zalet boxów dachowych jest bardzo wiele. Jedną z najważniejszych jest możliwość zabrania ze sobą zdecydowanie większej ilości rzeczy, niż kiedy do wykorzystania jest tylko bagażnik samochodowy. Przewożenie dodatkowych ubrań, nart czy hulajnóg i deskorolek dla dzieci nie będzie stanowiło już żadnego problemu. Znajdujące się wewnątrz taśmy zabezpieczą sprzęt tak, by nie poruszał się on podczas jazdy.

Na co zwrócić uwagę, kupując box?

Przy zakupie boxa warto zwrócić uwagę na jego pojemność. To od niej będzie zależało, ile dodatkowych rzeczy będziemy mogli zabrać. Warto jednak przy tym spojrzeć na rozmiar samochodu, ponieważ pojemnik nie powinien wystawać poza jego obrys. Boxy dachowe zaprojektowane są w taki sposób, aby stawiały jak najmniejszy opór podczas jazdy, co oczywiście pozwala na zaoszczędzenie paliwa. Dobrze jest więc wybrać taki, który ma jak najbardziej opływowy kształt i stosunkowo najlepiej przylega do dachu samochodu. Warto zwrócić również uwagę na to, że dzięki odpowiedniej konstrukcji i zastosowanych materiałów pozwalają na ochronę przedmiotów, które zostały w nich umieszczone. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie dostanie się do nich deszcz albo śnieg, niezależnie od tego, pod jakim kątem opady te uderzają w bagażnik. Z kolei solidne zabezpieczenia pozwalają uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, takich jak kradzież cennych dla nas przedmiotów. Dobrze jest pamiętać zwłaszcza o tym ostatnim, jeśli zamierzamy wybrać się w miejsce, które jest słabiej strzeżone.

Który box wybrać?

Przykładem idealnego boxu dachowego jest Zenith 6.6 o pojemności 360 litrów. Zastosowane w nim rozwiązania sprawiają, że jest prosty w obsłudze, a przy jego instalacji nie są potrzebne narzędzia. Jego kształt nie tylko sprawia, że prezentuje się on bardzo dobrze, ale również ogranicza zużycie paliwa. Podczas jazdy nie zwiększa poziomu hałasu, co może się zdarzyć przy zastosowaniu tańszych rozwiązań. Dzięki odpowiednim materiałom, które zostały użyte do jego produkcji, jest również wytrzymały na uderzenia oraz odporny na promieniowanie słoneczne. Ogromną zaletą tego pojemnika dachowego jest zastosowany w nim mechanizm, dzięki któremu można otworzyć go z obu stron, co zapewnia komfort użytkowania. Co więcej, wystarczy jeden ruch dłoni, aby go zamknąć. Dzięki dodatkowym zabezpieczeniom możemy być pewni, że nie dostanie się do niego woda, a nasze rzeczy będą bezpieczne. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem tego lub innego bagażnika do swojego auta, polecamy stronę internetową sklep-tunningowy.pl. Znajdziesz tam nie tylko odpowiednie dla swojego pojazdu bagażniki dachowe, ale również pomoc fachowej obsługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here