Czy monitoring pojazdu się opłaca

Monitoring pojazdu kojarzy się raczej z flotą samochodową, gdzie wiele parametrów musi być pod stałym nadzorem, aby chociażby rozliczyć samochód i kierowcę. Niewiele jednak osób rozmyśla nad tym, aby monitorować swój pojazd, a to duży błąd. Stały monitoring pojazdu jest kluczem do oszczędności i do jego optymalnego wykorzystania. Jakie są możliwości monitoringu GPS? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Monitoruj zużycie i zakup paliwa w pojeździe!

Ceny na stacjach nadal nie rozpieszczają, tak więc paliwo nadal jest znaczną częścią budżetu każdego kierowcy. Na szczęście jest to czynnik, który w łatwy sposób można zoptymalizować monitorując pojazd. Na raportach z lokalizatora GPS zobaczysz czarno na białym ile wydajesz na paliwo oraz które momenty trasy mają najwyższe spalanie. Dzięki temu możesz je skontrolować i patrzeć jak wydatki na paliwo maleją same.

Optymalna trasa? Dowiesz się tego monitorując pojazd!

Jaka jest optymalna trasa? Wcale nie musi to być ta najkrótsza! Optymalna trasa to taka, na której spalisz jak najmniej. Oznacza to, że nie powinna być przede wszystkim zakorkowana – stanie na włączonym silniku jest jednym z największych pożeraczy paliwa, które de facto nie pracuje. Najlepiej więc wybierać w miarę możliwości trasy szerokopasmowe i szybkiego ruchu.

Warto zapoznać się z alternatywnymi trasami zanim rozpocznie się jazdę. Bardzo często kierowcy po prostu wsiadają do auta, odpalają nawigacje i w ten sposób wszyscy są kierowani na jedną trasę, która się korkuje. Poświęcając chwilę na zapoznanie się z ewentualnymi objazdami, aby nie spalać paliwa podczas postoju na włączonym silniku.

Kopalnia oszczędności – monitoruj pojazd pod zasady ecodriving!

Ecodriving to cała kopalnia oszczędności – pod warunkiem, ze odpowiednio monitorujesz pojazd. Jej zasady mają  na celu optymalizację kosztów wynikającą ze spalania oraz ekologiczną jazdę. Można więc powiedzieć, że jest to podwójne zwycięstwo.

Na co zwracać uwagę w monitoringu pojazdu, aby wpisywać się w zasady ecodriving? Na początek samo ruszanie – powinno odbywać się tuż po uruchomieniu silnika. Nagrzewa się on dużo sprawniej i ekonomiczniej podczas jazdy, niż podczas postoju. Uwagę powinny zwrócić także wszystkie gwałtowne manewry – przyspieszanie, hamowanie oraz ostre zakręty – ponieważ są to dodatkowe spalacze paliwa. A jeśli już przy hamowaniu jesteśmy, najlepiej jest hamować silnikiem – zmniejszać biegi, gdy tracisz prędkość oraz używać sprzęgła jeszcze w sporej odległości od czerwonych świateł.

Wprowadzając te zasady zobaczysz na raportach z monitoringu pojazdu jak Twoje koszty maleją dzięki niższemu spalaniu.

Czy warto zainwestować w monitoring pojazdu?

Patrząc na to, ile można zaoszczędzić na monitoringu pojazdu, inwestycja w niego bardzo szybko się zwróci. Na dodatek oferuje on wiele przydatnych na co dzień opcji, które usprawnią i umilą codzienną jazdę. Przykładem może być szeroka gama alertów, które informują o bieżącym stanie auta za pośrednictwem powiadomień. Wśród nich jest alert odholowania, alert nieautoryzowanego ruchu czy zbyt wysokich obrotów silnika – te wszystkie potencjalnie niebezpieczne sytuacje możesz natychmiast zweryfikować, co może Cię uchronić przed kradzieżą samochodu lub dodatkowymi kosztami eksploatacyjnymi.

Raportów również jest więcej – wśród nich możesz zobaczyć swoje przejazdy, średnia prędkość lub w przypadku firm, raport elektroniczną ewidencję przebiegu pojazdu. Warto też wspomnieć o możliwości doposażenia lokalizatora GPS w dodatkowe funkcje jak immobilizer czy odcięcie rozrusznika.

Po więcej informacji na temat monitoringu GPS pojazdów zapraszamy na stronę ikol.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here