Czyszczenie samochodów

Każdy kierowca stara się jak może aby jego auto prezentowało się świetnie nie tylko z zewnątrz ale także i wewnątrz, dlatego też raz na jakiś czas przeprowadzają kompleksowe czyszczenie samochodu – samodzielnie lub z pomocą profesjonalisty. Chcesz wiedzieć, która z opcji sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku? Co należy wziąć pod uwagę czyszcząc auto? Jaki jest koszt wykonania tej usługi przez odpowiednią firmę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części wpisu!

Jak często czyścić samochód?

Wygląd samochodu jest ważny, chyba zgodzisz się z nami, że czyste i zadbane auto jest wizytówką wszystkich posiadaczy czterech kółek. Odwiedzasz myjnię regularnie co trzy dni? Czy tak samo jak o karoserię dbasz o tapicerkę? Najczęściej popełnianym błędem w przypadku dbania o samochód jest pomijanie czyszczenia jego wnętrza, niektórzy tłumaczą się brakiem czasu, inni zaś nie przejmują się tym jak auto prezentuje się od środka.
Zatem jak często należało by czyścić samochód? Tak naprawdę jest to kwestia bardzo indywidualna, zależy ona m.in. od tego w jaki sposób i jak często użytkowany jest nasz samochód. W sytuacji kiedy mamy małe dzieci a także nierzadko sami pasażerami są czworonogi, wówczas wnętrze auta należało by czyścić co najmniej raz-dwa razy w miesiącu. Jeżeli auto jest nowe a dodatkowo starasz się dbać o niego najlepiej jak tylko potrafisz to wtedy, kompleksowe czyszczenie możesz wykonać nawet raz na pół roku.

Czyszczenie samochodów

Samodzielnie czy z pomocą fachowca?

Wnętrze swojego samochodu możesz wyczyścić na dwa sposoby – samodzielnie bądź z pomocą profesjonalisty. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję pamiętaj o tym, by zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty, środki czystości oraz narzędzia. Zwróć uwagę na ich zastosowanie oraz przeznaczenie, użycie kiepskiej jakości specyfików może przyczynić się do tego, że efekt będzie odwrotny do zamierzonego np. tapicerka ulegnie odbarwieniu, szyba porysowaniu itp.

Kiedy wiesz, że sam sobie nie poradzisz z tym zadanie to wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze specjalistycznej usługi kompleksowego czyszczenia samochodu. Proces ten składa się z kilku prostych kroków:
– odkurzania oraz usuwania sierści zwierząt;
– pranie tapicerki z usuwaniem plam i zabrudzeń;
– neutralizacja nieprzyjemnych zapachów;
– czyszczenie pozostałych elementów wyposażenia wnętrza samochodu np. deski rozdzielczej, listw progowych, podłokietników itp.;
– czyszczenie lusterek oraz szyb znajdujących się po wewnętrznej stronie;
– odgrzybianie klimatyzacji.

Koszt wykonania takiej kompleksowej usługi waha się w granicach 300-500 zł.

Zadbaj także o silnik!

Czy wiesz, że silnik samochodowy również powinno się regularnie czyścić? Choć można zrobić to samodzielnie to w tym wypadku radzimy zachować ostrożność, chwila nieuwagi a serce samochodu może zostać nieodwracalnie uszkodzone. Dlatego też radzimy aby czyszczenie silnika pozostawić profesjonalistom. Posiadają oni bowiem specjalistyczny sprzęt oraz specyfiki, które skutecznie usuwają tłuste zabrudzenia, kurz i inne zanieczyszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here