czyszczenie tapicerki samochodowej

Dbasz o to by karoseria Twojego auta była czysta i lśniąca? A czy tak samo dużą uwagę przykuwasz do wyglądu tapicerki samochodowej? Zabrudzenia, plamy, kurz, sierść zwierząt domowych, nieprzyjemny zapach – to najczęstsze problemy z jakimi zmagają się kierowcy. Dzisiaj podpowiemy Ci jak w prosty sposób samodzielnie odświeżysz tapicerkę w swoim samochodzie. Zainteresowany? W takim razie zapraszamy dalej!

Jak często czyścić wnętrze auta?

Jesteśmy przekonani, że każdy w was udzieli innej odpowiedzi, jak to się mówi – ile osób, tyle opinii. Tak samo jest w kwestii czyszczenia tapicerki, są tacy, którzy regularnie raz w tygodniu przeprowadzają gruntowne czyszczenie całego samochodu a są i tacy, którzy dbają tylko i wyłącznie o pierwsze wrażenie, czyli o wygląd zewnętrzny. Oczywiście jest to sprawa bardzo indywidualna i uzależniona w dużej mierze od tego w jaki sposób korzystamy z auta. Jeżeli posiadasz liczną rodzinę a w każdą dłuższą podróż zabierasz ze sobą swoich czworonożnych przyjaciół to z pewnością wiesz jak po takiej wyprawie wygląda wnętrze Twojego auta.
Naszym zdaniem samochód powinien być tak samo czysty wewnątrz jak i na zewnątrz, skoro pilnujesz tego by co najmniej raz w tygodniu odwiedzić myjnię to czemu nie zadbasz o tapicerkę, przecież jest to jeden z elementów wyposażenia, który niszczy się najszybciej.

czyszczenie tapicerki samochodowej

Samodzielne czyszczenie tapicerki – krok po kroku

Krok pierwszy to zakup odpowiednich preparatów czyszczących. Na rynku znajdziesz ich całe mnóstwo, pamiętaj jedynie o tym aby dobrać produkt odpowiedni do rodzaju tapicerki. Jeśli jest ona wykonana ze skóry wybierz kosmetyk, który dodatkowo zabezpieczy ją przed pękaniem oraz blaknięciem. Do wyczyszczenia tapicerki materiałowej stosuje się zazwyczaj płyny lub pianki, które wprowadza się w materiał przy pomocy gąbki. Oprócz kosmetyków czyszczących warto jest także zakupić produkt neutralizujący brzydkie zapachy.

Kiedy już będziesz odpowiednio przygotowany to teraz możesz przystąpić do czyszczenia tapicerki. Radzimy, aby robić to najlepiej w garażu lub w słoneczne ciepłe dni, tak by materiał mógł szybciej wyschnąć.

Krok drugi to dokładne odkurzenie tapicerki, w ten sposób pozbędziesz się wszystkich paproszków, kurzu, resztek jedzenia oraz sierści zwierząt. Po odkurzaniu przychodzi kolej na krok trzeci – czyli pranie tapicerki, do tego celu użyj zakupionych przez siebie auto kosmetyków.
Krok czwarty wiąże się z użyciem preparatu do likwidowania nieprzyjemnych zapachów, ostatni etap to suszenie tapicerki.

Skorzystaj z pomocy profesjonalisty

Jeżeli nie wiesz czy poradzisz sobie z tym zadaniem sam lub nie masz wystarczająco dużo wolnego czasu, wiedzy i doświadczenia to wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług mobilnej myjni parowej. Pracownicy, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt oraz preparaty wykonują swoją pracę z dojazdem do klienta.
Koszt kompleksowej usługi czyszczenia całego wnętrza samochodu waha się w granicach 250-300 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here