Sprowadzanie aut

Zastanawiasz się czy warto sprowadzić sobie auto z zagranicy a może chcesz otworzyć firmę oferującą tego typu usługi? Dzisiaj opowiemy Ci nieco więcej na ten temat, dowiesz się jakie dodatkowe koszty należy ponieść oraz z jakich krajów nasi rodacy najchętniej sprowadzają sobie wymarzone samochody. Jeżeli jesteś potencjalnym klientem lub przyszłym właścicielem firmy sprowadzającej auta to koniecznie zapoznaj się z informacjami zawartymi w dalszej części wpisu.

Dlaczego sprowadzamy samochody z zagranicy?

W dzisiejszych czasach znaczna większość potencjalnych nabywców decyduje się na zakup nowego auta z zagranicy. Najczęściej są to samochody sprowadzane od naszych zachodnich sąsiadów czyli Niemiec, potem z Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji a także Austrii.
Czym kierujemy nasz wybór? Przede wszystkim atrakcyjną ceną oraz bogatą ofertą wystawionych na sprzedaż aut zarówno przez firmy jak i od prywatnych sprzedawców. Oprócz tych zalet warto jest się skupić na samych samochodach – te charakteryzują się niebywałą trwałością, solidna konstrukcja oraz nowoczesny design to właśnie te cechy przyciągają chętnych kupców z zagranicy.

Samochód z zagranicy możesz sprowadzić samodzielnie, w sytuacji kiedy nie dysponujesz zbyt dużą ilością wolnego czasu a mimo to chciałbyś w niedługim czasie stać się posiadaczem swojego wymarzonego auta z zagranicy, to mamy dla Ciebie rewelacyjne rozwiązanie – pozwól by inni zrobili to za Ciebie! Zastanawiasz się co mamy na myśli? W Polsce z roku na rok przybywa firm, które specjalizują się w sprowadzaniu samochodów z zagranicy. Jak to wygląda w praktyce? O tym już za chwilę.

Firma sprowadzająca auta z zagranicy – czy to dobre rozwiązanie?

Tak, jak najbardziej, pod warunkiem, że firma, której powierzysz wykonanie tego zadania będzie godna zaufania. Oczywiście musisz liczyć się z tym, że za taką usługę trzeba zapłacić. Cena w tym wypadku uzależniona jest m.in. od tego skąd należy sprowadzić auto, jaka jest jego wartość itp. Skorzystaj z wyszukiwarki internetowej i dowiedz się, które z dostępnych firm cieszą się największym zaufaniem oraz atrakcyjnymi cenami a następnie skontaktuj się z przedstawicielem w celu uzgodnienia warunków umowy.

Sprowadzanie aut
Dodatkowe opłaty

Chcesz wiedzieć czy nabywając auto z zagranicy będziesz musiał uiścić jakieś dodatkowe opłaty a jeśli tak to z czego będą one wynikały? Jeżeli skorzystasz z oferty firmy zajmującej się sprowadzaniem samochodów to oczywiście do ceny zakupu samochodu doliczyć musisz koszty związane z usługą. Przygotować należy także dodatkowe 1500 zł na opłaty związane m.in. z:
– opłaceniem obowiązkowej akcyzy,
– wydaniem dowodu rejestracyjnego oraz tablic rejestracyjnych,
– wykupieniem okresowego ubezpieczenia OC,
– opłatą recyklingową,
– wykonaniem przeglądu,
– wydaniem zaświadczenia o zwolnieniu z opłacenia podatku VAT,
– przetłumaczeniem dokumentów z języka niemieckiego na język polski.

Opłaty te należy pokryć bez względu na to czy sprowadzeniem auta zajmiesz się samodzielnie czy też przy pomocy pośrednika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here