Dobrze dobrane felgi nie tylko odmienią wygląd samochodu ale także pozytywnie wypłyną na jego stan techniczny. Chromowane felgi mają w sobie to coś co przyciąga wzrok pozostałych kierowców, designerskie wykończenie jest w stanie nawet o kilka lat odmłodzić wygląd starego sportowego auta i nie tylko. Coraz częściej ten rodzaj felg możemy spotkać w klasycznych samochodach. Czy zakup kompletu chromowanych felg jest dobrym rozwiązaniem. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Informacji na ten temat szukaj w dalszej części wpisu.

Designerski ale kosztowny wygląd

Chromowane felgi wyglądają niezwykle nowocześnie ale niestety mają jedną wadę – a chodzi tutaj oczywiście o ich wysoką cenę. Czy wiesz, że komplet oryginalnych chromowanych felg wiąże się z wydatkiem nawet kilku tysięcy złoty? W porównaniu do felg aluminiowych różnica jest kolosalna. Dlatego też to właśnie te drugie są najchętniej kupowanym rodzajem felg nie tylko w naszym kraju ale także i na całym świecie ale nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie zaproponowali Ci dużo tańszego rozwiązania. Jakiego? O tym opowiemy Ci już za chwilę.

Zabieg chromowania starych felg

Ta usługa będzie z pewnością korzystniejsza dla Twojego portfela, wybierając takie rozwiązanie musisz wiedzieć, że to zadanie najlepiej jest powierzyć specjalistom. Usługę chromowania felg w swojej ofercie ma większość serwisów samochodowych. Musisz pamiętać jednak o tym, że efekt będzie bardzo zbliżony do oryginału ale nie taki sam. Nie mniej jednak chromowanie felg cieszy się dużą popularnością wśród fanów tuningowania samochodów.
Pamiętaj o tym aby wybrać firmę, która zna się na rzeczy i nie jedno chromowanie ma już za sobą, jeżeli wykonanie tego zadania zlecisz amatorom możesz się bardzo rozczarować. Aby efekt był zadowalający, stare felgi należy odpowiednio przygotować do pokrycia chromem (umyć, odtłuścić, rozjaśnić, wypolerować), oczywiście jeżeli chcesz możesz kupić nowe felgi aluminiowe by to je pokryć warstwą chromu. Koszt takiej usługi waha się w granicach 800-1000 zł.

Felgi chromowane
Dobierz odpowiedni rozmiar!

Nie wiesz w jakim rozmiarze powinieneś zakupić swoje nowe chromowane felgi lub felgi aluminiowe, które poddasz zabiegowi chromowania? Jeżeli wybierzesz się do sklepu stacjonarnego to z pewnością pomoże Ci w tym fachowa obsługa, musisz się liczyć jednak z tym, że felgi będą nieco droższe niż takie same tyle, że zakupione w sklepie online.
Z powodu braku czasu zakupy najchętniej robisz przez internet? Nie ma w tym nic dziwnego, obecnie co druga osoba postępuje właśnie w ten sposób. Zakupy online są jedną z najwygodniejszych form shoppingu, wybierasz produkt, płacisz, klikasz i gotowe. Boisz się, że nie trafisz z rozmiarem? Spokojnie, sprawdź oznaczenia znajdujące się na bocznej stronie opony – tam znajdziesz ciąg cyfr, pierwsze trzy ułatwią Ci zakup nowych felg. Większość sklepów internetowych umożliwia swoim klientom skorzystanie z tzw. wirtualnej przymierzalni felg, która da Ci podgląd na to jak Twoje auto będzie prezentowało się po małym tuningu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here