Spalanie samochodu

Większe spalanie – częstsze tankowanie! Niestety ale taka jest prawda, jeżeli samochód zużywa duże ilości paliwa, to wówczas Ty jako kierowca musisz uzupełniać bak znacznie częściej co z kolei wiąże się z większymi wydatkami. Nowe auto kupiłeś tylko dlatego, że skłoniły Cię do tego obietnice sprzedawcy bądź konsultanta danego salonu producenta? Jeśli tak to jesteś jedną z tych osób, która uległa najczęściej wykorzystywanemu chwytowi marketingowemu. Oczywiście niekiedy dzieje się tak, że nasze autko nagle, z niewiadomych przyczyn zaczyna zużywać więcej paliwa niż powinno. Co zrobić w takiej sytuacji? Poniżej przedstawimy Ci kilka czynników, które odpowiadają za intensywność spalania benzyny, sprawdź i dowiedz się w czym tkwi problem.

Nieprawidłowa jazda samochodem

Niestety ale ceny paliwa w Polsce, są jednymi z najwyższych w całej Europie, dlatego planując zakup nowego samochodu zazwyczaj zwracamy uwagę na to ile kilometrów będziemy mogli przejechać na pełnym baku co pozwoli nam wstępnie oszacować późniejsze koszty. Wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym i odpowiedzialnym kierowcą? Spalanie benzyny bardzo często uzależnione jest od tego w jaki sposób prowadzimy samochód. Szybka i nieregularna jazda, ciągłe hamowanie oraz przyspieszanie nierzadko są przyczyną większego spalania paliwa przez nasz samochód. W tym wypadku przyczyna jest łatwa do usunięcia, wystarczy tylko, że zadbasz o to aby Twoja jazda samochodem była jak najbardziej regularna i jednostajna, co dodatkowo wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Spalanie samochodu

Wady i usterki

Jeżeli jednak należysz do grupy ostrożnych i rozważnych kierowców a Twoje auto zupełnie nagle, z dania na dzień zaczęło więcej palić to bardzo możliwe, że z jedną z części dzieje się coś niedobrego. W takich sytuacjach jednym rozsądnym rozwiązaniem jest udanie się po pomoc do specjalisty, czyli mechanika z warsztatu samochodowego.
Pamiętaj, aby wybrać miejsce najlepiej oceniane przez innych użytkowników, skorzystaj z wyszukiwarki internetowej i znajdź warsztat samochodowy zlokalizowany w Twoim mieście, który cieszy się największą sympatią wśród innych.
Chcesz wiedzieć, uszkodzenie jakich elementów budowy silnika zwiększa spalanie benzyny? Otóż zazwyczaj jest to nieszczelny zbiornik paliwa, układ wtryskowy a także układ zasilania.
Niskie ciśnienie w oponach również może być przyczyną zwiększonego spalania, więc pamiętaj o tym aby raz na jakiś czas koniecznie to sprawdzić!

Nieodpowiednia benzyna

Postanowiłeś przerzucić się na dużo tańszy rodzaj paliwa? Zapewne nie domyśliłeś się, że być może problem tkwi w nowej, niedrogiej benzynie? Spokojnie, nie jesteś w tym sam, co trzecia osoba, która podjęła taką samą decyzję jak Ty, zwróciła uwagę na to, że samochód zaczął spalać znacznie więcej. Wynika to głównie z kiepskiej jakości paliwa, zastanów się czy aby na pewno jest to dobra inwestycja a może tak naprawdę przepłacasz a nie oszczędzasz… Naszym zdaniem, lepiej tankować drożej a rzadziej niż niewiele taniej a częściej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here