szkoła nauki jazdy

Jeszcze nie skończyłeś osiemnastu lat a już zastanawiasz się jaki ośrodek szkolenia przyszłych kierowców należy wybrać by zdać za pierwszym razem? Posiadanie prawa jazdy oraz własnego samochodu to jeden z elementów wejścia w dorosłe życie. Wybór szkół nauk jazdy jest tak duży, że często mamy problem z podjęciem odpowiedniej decyzji. Dzisiaj podpowiemy Ci co należy zwrócić szczególną uwagę wybierając ośrodek nauki jazdy. Zainteresowany?

Bądź odpowiedzialnym kierowcą!

Wizja prowadzenia własnego auta to marzenie co drugiego nastolatka, choć posiadanie prawa jazdy oraz samochodu z pewnością ułatwia codzienne funkcjonowanie, jednak należy pamiętać, że jest to duża odpowiedzialność – nie tylko za siebie i swoich pasażerów ale także i za pozostałych uczestników ruchu drogowego. Czy wiesz, że co pięć minut gdzieś na świecie w wypadku samochodowym ginie jedna osoba? Ostatnie dane statystyczne tylko to potwierdzają. Brawura, chęć popisania się przed znajomymi, szybka jazda – wynikiem właśnie takich zachowań są liczne wypadki oraz kolizje drogowe.
Szkoła nauki jazdy jest od tego by nauczyć Cię prowadzenia pojazdu zgodnie z przepisami kodeksu ruchu drogowego, dlatego też tak ważny jest jej odpowiedni wybór, o czym zresztą opowiemy Ci już za chwilę.

szkoła nauki jazdy
Jaką szkołę wybrać?

To pytanie zadaje sobie każda osoba, która chce zostać kursantem i potencjalnym kierowcą. Wybór szkół jest ogromy a dodatkowo z roku na rok otwiera się coraz więcej nowych placówek. Niezależnie od tego czy w przyszłości chcesz zostać zawodowym kierowcą tira czy autobusu, Twoja droga w tym kierunku musi zacząć się od zdania egzaminu na prawo jazdy kategorii B, czyli na samochody osobowe. Koszt kursu na prawo jazdy tej kategorii waha się w granicach 1200-1500 zł, składa się on z dwóch części – zajęć teoretycznych oraz zajęć praktycznych i kończy egzaminami państwowymi – testem teoretycznym oraz egzaminem praktycznym.
Który z ośrodków będzie najlepszy? Wszystko tak naprawdę zależy od miejsca Twojego zamieszkania. Skorzystaj z wyszukiwarki internetowej i dowiedz się, która ze szkół jazdy cieszy się największą popularnością oraz zaufaniem. Sprawdź jak wygląda procent zdawalności egzaminów państwowych oraz opinie dotyczące samych instruktorów. Pamiętaj, że tylko dobry i wykwalifikowany nauczyciel jest w stanie odpowiednio przygotować Cię do roli przyszłego kierowcy.

Skorzystaj z jazd doszkalających!

Pomimo odbytego kursu oraz zajęć praktycznych nadal masz problemy z prawidłowym zachowaniem w ruchu drogowym? Nic straconego, skorzystaj z opcji dokupienia tzw. jazd doszkalających. Godzina jazdy z instruktorem kosztuje niecałe 50 zł, niekiedy ośrodki szkolenia umożliwiają wykupienie pakietu kilku godzin w dosyć atrakcyjnej cenie.
Jazdy doszkalające sprawdzą się także w przypadku tych osób, które miały dłuższą przerwę od prowadzenia samochodu np. spowodowaną chorobą lub brakiem własnego auta, w związku z czym czują się niepewnie. Jeżeli jesteś jedną z takich osób – nie ryzykuj życia swojego i innych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak kupić samochód?
Następny artykułŁadne felgi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here