Wosk do samochodu

Zadbana i lśniąca karoseria jest wizytówką każdego kierowcy. Jednym z kroków pielęgnacyjnych, który pozwala zachować połysk a jednocześnie zabezpiecza lakier jest woskowanie karoserii. Udając się do sklepu z pewnością zakręci Ci się w głowie od możliwości wyboru tego typu produktów. Niektóre kosztują niecałe 20 zł, inne zaś prawie 900 zł. Czym kierować się przy wyborze wosku do samochodu? Jakie są rodzaje wosku? Odpowiedzi na te pytania zawarte zostały w dalszej części artykułu – sprawdź koniecznie co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Rodzaje wosków

Aby wiedzieć jaki produkt sprawdzi się najlepiej, warto jest najpierw dowiedzieć się czegoś więcej na temat ich właściwości. Woski do samochodów dzielimy na dwa rodzaje – woski twarde oraz woski miękkie, jak sama nazwa wskazuje różnica dotyczy ich konsystencji a także użytych do produkcji składników.

Woski miękkie nakłada się zdecydowanie łatwiej, dzięki czemu woskowanie karoserii nie zajmuje wiele czasu. Miękkie woski nie pozostawiają po sobie nieestetycznych smug, karoseria jest połyskująca, niestety tego typu produkty mają jedną wadę – dosyć szybko się ścierają przez co cały proces trzeba znowu powtórzyć.

Woski twarde – te z kolei nakłada się dużo ciężej, bez zdobycia odpowiedniej wprawy istnieje duże ryzyko, że maska Twojego auta pokryje się smugami oraz licznymi zaciekami. Myślisz, że to wina wosku? Nic bardziej mylnego, wystarczy tylko, że nauczysz się go prawidłowo nakładać – woskowanie w tym przypadku powinno być czynnością przeprowadzaną w sposób staranny. Pewnie już domyślasz się co jaka jest zaleta tego rodzaju wosków – tak, dobrze zaaplikowane mocno trzymają się powierzchni lakierowanej, czego efektem jest zachowanie długotrwałego połysku oraz ochrony lakieru.

Jak wosk wybrać? Tutaj mamy dobrą informację dla fanów zarówno jednego jak i drugiego rodzaju – obydwa mają swoje zalety i wady, wybór pozostawiamy więc Tobie oraz Twoim indywidualnym preferencjom oraz potrzebom, bowiem nie każdy rodzaj lakieru wymaga intensywnego woskowania.

Wosk do samochodu
Jak wybrać wosk odpowiedni do swojego samochodu?

Znasz już główny podział wosków, teraz najwyższa pora by zająć się poszczególnymi kryteriami jakimi należy kierować się podczas zakupów.
Jednym z czynników są warunki pogodowe, wiosną oraz latem zalecamy więc użycie lekkich produktów w postaci wosków miękkich. Natomiast jesienią oraz zimą kiedy to karoseria narażona jest na szkodliwe działanie np. opadów deszczu, śniegu, bardzo niskich temperatur, wtedy postaw na woski twarde.

Jesteś posiadaczem auta w ciemnym kolorze? Wybierz produkt koloryzujący, który nie tylko nabłyszczy powierzchnię ale dodatkowo pogłębi kolor karoserii.

Zastanawiasz się czy wybrać produkt tańszy czy może lepiej zainwestować trochę więcej w coś lepszego? Ceny wosków rozpoczynają się już od 12 zł a kończą nawet na 900 zł, jednak naszym zdaniem najlepiej wybierać te w przedziale cenowym od 70 do 200 zł. Jeżeli masz wątpliwości poradź się sprzedawcy, fachowa obsługa sklepu z pewnością pomoże Ci dokonać ostatecznego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here