Sprawdzenie VIN w Audi

Jesteś wielkim fanem samochodów marki Audi? Osoby, które nie mogą sobie pozwolić na zakup nowego auta z salonu producenta najczęściej decydują się na kupno samochodu używanego. Jeżeli chcesz mieć pewność za co płacisz to warto byłby gdybyś przed podpisaniem wiążącej umowy dokładnie sprawdził numer VIN? Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie poznasz już za chwilę. Poniżej znajdziesz także więcej informacji związanych z numerem VIN – sposoby jego sprawdzania, oznakowanie, podział itp.

Co to jest VIN?

Na samym wstępie, postaramy się pokrótce omówić znaczenie numeru VIN.
Skrót VIN, z języka angielskiego oznacza Vehicle Identification Number, co w polskiej wersji językowej określa Numer Nadwozia. Każdy samochód ma swój indywidualny numer VIN nadany bezpośrednio przez producenta, tak samo jest z pojazdami marki Audi. Znając numer VIN, samochodu używanego, który zamierzasz zakupić możesz w prosty sposób, czy auto nie jest kradzione lub czy nie uczestniczyło w żadnych kolizjach drogowych. Niestety ale bardzo często zdarza się tak, że potencjalni sprzedawcy informacje tego typu pozostawiają tylko i wyłącznie dla siebie. Już nie jeden kierowca dopiero po upływie pewnego czasu dowiedział się, że jego wymarzone cztery kółka mają za sobą kilka stłuczek.

Sprawdzenie VIN w Audi
Jak sprawdzić VIN?

W przypadku samochodów marki Audi jak i wszystkich pozostałych poszukiwania numeru nadwozia VIN nie powinny sprawić Ci większych problemów.
W zależności od modelu samochodu numer VIN znajdować może się na etykiecie pojazdu ulokowanej na słupku bocznym od strony kierowcy lub na zamontowanej na podszybiu tzw. tabliczce znamionowej – ona również znajduje się po stronie przeznaczonej dla osoby prowadzącej pojazd.
Zarówno na etykiecie jak i na tabliczce producent umieścił tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące konkretnego modelu auta, w tym indywidualny i niepowtarzalny numer nadwozia VIN.

Oczywiście jest też dużo prostszy sposób – wystarczy tylko, że zajrzysz do dowodu rejestracyjnego owego pojazdu, tam w rubryce znakowanej drukowaną literą E na samym końcu znajduje się właśnie numer VIN.

Dowiedz się czy Twoje auto nie jest kradzione!

Kiedy jesteś już w posiadaniu numeru nadwozia to teraz przy pomocy wyszukiwarki internetowej sprawdzić możesz czy sprzedawca aby na pewno udzielił Ci prawdziwych informacji. Istnieje wiele stron internetowych umożliwiających przeprowadzenie tzw. raportu VIN, znaczna większość takich stron jest bezpłatna, te które oferują kompleksową usługę wymagają zazwyczaj uiszczenia niewielkiej opłaty.

Nie mniej jednak po wpisaniu numeru VIN Twoim oczom ukażą się informacje dotyczące m.in.: całej historii pojazdu od momentu wyprodukowania po chwilę obecną, danych technicznych oraz wyposażenia pojazdu, informacje o przebytych kolizjach drogowych oraz ewentualnych uszkodzeniach, adnotacje dotyczące wezwań do stacji kontroli serwisowych a niekiedy także i zdjęcia samego auta.

Jak widać cały proces wbrew pozorom nie jest skomplikowany, wystarczy poświęcić dosłownie kilka minut aby stać się nie tylko świadomym kierowcą ale i świadomym klientem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here