Jak kupić opony dopasowane do osobistych potrzeb

Na rynku znaleźć można różnego rodzaju opony. O ich wyborze nie powinien jednak decydować przypadek. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby zapewnić sobie komfort oraz bezpieczeństwo jazdy na co dzień. Oto kilka sprawdzonych wskazówek.

Kiedy warto kupić nowe opony?

Kontrola stanu opon to czynność obowiązkowa każdego odpowiedzialnego kierowcy. Dokładne oględziny pozwolą określić, czy użytkowane ogumienie jest bezpieczne. Przede wszystkim należy rzucić okiem na bieżnik, który powinien charakteryzować się odpowiednią głębokością. Wartość ta musi sięgać minimum 1,6 mm, lecz wielu ekspertów zaleca, aby wynosiła nawet minimum 4 mm. 

Bardzo ważnym aspektem jest również ciśnienie w oponach. Element ten wpływa na bezpieczeństwo, a także na spalanie paliwa czy żywotność opon. Należy więc stosować się do odpowiednich oznaczeń, które zamieszczone są na klapce paliwa, w schowku czy w książce serwisowej pojazdu. 

Jeżeli uznasz, że czas kupić nowe opony, skorzystaj z oferty sprawdzonego punktu. Doskonałą propozycją może być asortyment sklepu internetowego Plusgum, który cieszy się uznaniem wśród wielu kierowców. Możesz tu kupić np. ogumienie marki Kormoran opony te wyróżniają się bardzo wysoką wytrzymałością i doskonale radzą sobie podczas jazdy.

Zwróć uwagę na oznaczenia opon

Na oponach znajdziesz oznaczenia, dzięki którym określisz ich rodzaj. I tak opony preznaczone do jazdy zimą charakteryzują się symbolem płatka śniegu i trzech górskich szczytów. To również gwarancja wysokiej jakości, gdyż producenci, którzy posługują się oznaczeniem, poddali opony szczegółowym testom. Dzięki temu możesz liczyć, że zakup będzie udany. 

Innym oznaczeniem może być symbol – M+S (Mud and Snow), który oznacza, że ogumienie znajdzie zastosowanie podczas jazdy po śniegu i błocie. Tego typu symbole można spotkać na oponach samochodów amerykańskich czy pojazdów terenowych, choć to ogumienie nie jest poddawane szczegółowym testom. 

Rozmiar opon

Podstawowym kryterium zakupu opon powinien być ich rozmiar. Najlepszym rozwiązaniem będzie porównanie aktualnego ogumienia i wybór takiego samego rozmiaru. W dodatku informacje te można znaleźć na klapce wlewu paliwa czy po wewnętrznej stronie drzwi kierowcy. W sklepie internetowym Plusgum kupisz opony w wielu rozmiarach i z łatwością wybierzesz najlepszy model bez wychodzenia z domu. Przekonało się o tym wielu klientów.

Indeks nośności i prędkości

To parametry powiązane ze sobą oraz szczegółowo określone przez producenta. Indeks nośności oznacza maksymalną prędkość pojazdu, jaką może on się poruszać z aktualnym ogumieniem. Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej nie może być on mniejszy niż 160 km/h. Natomiast indeks nośności stanowi wartość maksymalnego obciążania jednej opony przy prędkości dopuszczonej przez producenta samochodu i wyrażony jest w kilogramach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here