Zastanawiasz się w jakim celu koduje się radia samochodowe? Odpowiedź jest bardzo prosta – w ten sposób właściciele aut chcą zabezpieczyć je przed kradzieżą. Niestety w większości przypadków złodzieje nie mają większego problemu z rozkodowaniem radia samochodowego, co więcej jak się okazuje kody przysparzają większych nieprzyjemności samym właścicielom. Zdarza się to najczęściej w sytuacji kiedy to chcemy przełożyć radio do innego lub nowo zakupionego samochodu.
Poniżej przedstawimy Ci jedno z prostszych rozwiązań na rozkodowanie radia samochodowego. Zainteresowany? Zapraszamy dalej!

W jakich sytuacjach należy rozkodować radio samochodowe?

Jak już wspominaliśmy wyżej, najczęściej z tym zadaniem mierzą się potencjalni złodzieje, drudzy w kolejności są sami posiadacze aut osobowych wyposażony w sprzęt grający. Jeżeli kiedykolwiek rozładował Ci się akumulator bądź chciałeś przełożyć radio do drugiego pojazdu, wówczas należało ponownie użyć odpowiedniego kodu by radio działało. W chwili kiedy nie znamy tych kilku magicznych liczb to wtedy w naszym samochodzie panuje niezręczna cisza, chyba nie ma takiej osoby, która podczas stania w długim korku bądź podróży autem nie lubi słuchać radia i nucić pod nosem swoich ulubionych kawałków. Jakie są sposoby na rozkodowanie radia samochodowego? O tym już za chwilę.

Poznaj proste sposoby na kody!

W dzisiejszych czasach nie ma rzeczy nie do zrobienia, zamiast panikować i poszukiwać nowego sprzętu audio, poszukaj innego dużo prostszego a przede wszystkim taniego rozwiązania.
Pierwsza rada jest dla właścicieli samochodów, które wyposażone są we wbudowane radia. Wraz z zakupem auta, sprzęt prawdopodobnie zapakowany był w etui lub kartonowe pudełko, zastanów się gdzie je położyłeś a następnie zajrzyj do środka. Szukaj plastikowej karty, to własnie na niej znajdować się będzie kod do Twojego radia.
Jeżeli jesteś posiadaczem auta używanego z wbudowanym radiem lub na karcie nie z jakiś przyczyn nie zostały umieszczone odpowiednie cyfry to wtedy masz dwa wyjścia – albo zakupisz nowe radio, albo skorzystasz z jednego z naszych pozostałych rozwiązań.

Jak rozkodować radio samochodowe?
Skorzystaj z internetu

To jedna z wygodniejszych opcji, która pomoże okazać się niezwykle pomocna w rozkodowywaniu radia samochodowego. Takich ludzi jak Ty jest wielu, dlatego też w internecie znajdziesz wiele stron, które zawierają specjalnie wygenerowane kody w postaci e-kluczy, wystarczy tylko, że wiesz jaki jest numer seryjny Twojego radia.

Po pomoc do fachowca?

Jeżeli nasze powyższe rady nie przyniosły zamierzonych rezultatów, wówczas możesz skorzystać z pomocy profesjonalisty. W całej Polsce dostępnych jest kilkaset serwisów wyspecjalizowanych w tego typu usługach, koszt rozkodowania radia w serwisie wynosi 100 zł, dodatkowo także możesz poprosić elektronika samochodowego o całkowite usunięcie blokady kodem autoryzacyjnym. Ta czynność uchroni Cię przed ponownym skorzystaniem z usług profesjonalisty, co wiązało by się z wydaniem kolejnej „stówki”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here